موبایل و تبلت

هرآنچه برای تشخیص شارژر اصلی شیائومی از تقلبی باید بدانید

تشخیص شارژر اصلی شیائومی از تقلبی

شیائومی یکی از شرکت‌های موفق در زمینه شارژ سریع و شارژ فوق سریع می‌باشد. آخرین شارژری را که این شرکت معرفی کرد، یک شارژر 300 واتی بود که در کمتر از 5 دقیقه گوشی شیائومی note 12 pro را از صفر به شارژ کامل می‌رساند. با این وجود اکثر گوشی‌های شیائومی به شارژر‌های 33، 67 و 120 واتی شارژ می‌شوند. اگر قصد خرید یکی از شارژرهای اورجینال شیائومی را دارید، بهتر است بدانید که مدل‌های تقلبی آن در بازار زیاد هستند و شما باید شارژر اورجینال شیائومی را از مدل‌های فیک آن تشخیص دهید. خوشبختانه نحوه تشخیص شارژر اصلی شیائومی به مراتب راحت تر از شارژرهای برندهای دیگر مانند سامسونگ، آیفون و هووای می‌باشد اما در هر صورت با توجه به طیف گسترده از محصولات موجود در بازارا برای اینکه انتخاب دقیق تری را برگزینید مراجعه به راهنمای خرید شارژر به شما کمک خواهد کرد تا بهترین شارژر گوشی خود را انتخاب کنید.این مقاله به شما کمک می‌کند تا هنگام خرید شارژر و کابل شارژر شیائومی از اورجینال بودن آن اطمینان حاصل کنید و از عملکرد بهتر آن‌ها لذت ببرید. اصلی بودن شارژر شیائومی از اهمیت بسیاری برخوردار است و تأثیر مستقیمی بر ایمنی و طول عمر گوشی شیائومی شما دارد.در ادامه روش‌های مختلف تشخیص شارژر اصلی شیائومی از تقلبی را توضیح خواهیم داد.

مقاله مشابه این مقاله برای گوشی های هواوی مهیا شده است که برای کسب اطلاعات بیشتری میتوانید مفاله تشخیص شارژر اصلی هواوی را مطالعه کنید.

روش های تشخیص شارژر اصلی شیائومی (چگونه بفهمیم شارژر شیائومی اصلی است؟)

تشخیص شارژر اورجینال شیائومی از نسخه‌های تقلبی بسیار اهمیت دارد. این اقدام نه تنها به حفظ دستگاه‌های الکترونیکی شما کمک می‌کند بلکه از مخاطراتی همچون خرابی باتری و کوشی شیائومی و حتی حریق ناشی از شارژرهای تقلبی جلوگیری می‌کند. با بررسی لوگوی شیائومی، کیفیت ساخت، ولتاژ و جریان، مقایسه با مدل‌های اصلی و خرید از منابع معتبر، می‌توانید از اصلی بودن شارژر شیائومی اطمینان حاصل کنید.

چگونه شارژر شیائومی اصلی را تشخیص دهیم؟

قبل از اینکه روش‌های مختلف تشخیص شارژر اصل شیائومی از تقلبی را نام ببریم، بهتر است بدانید که بهترین روش این است که شارژر را تست کنید. اگر قصد تست کردن یک شارژرهای شیائومی 33 واتی  و بالاتر را دارید، پساز  اتصال آن به گوشی موبایل باید عبارت Mi Turbo Charge را مشاهده کنید. شارژ شدن گوشی را به صورت درصدی به همراه اعشار مشاهده کنید. اگر یک شارژر شیائومی 33 واتی را خریداری کرده‌اید که دو مورد بالا را به شما نشان نمی‌دهد، قطعا شارژر تقلبی می‌باشد. اگر از گوشی‌های پایین رده شیائومی استفاده می‌کنید و از  شارژرهای با وات‌های کمتر از 33 وات استفاده می‌کنید، باید عبارت Quick Charge را مشاهده کنید و دیگر خبری از نمایش شارژ به صورت اعشاری نخواهد بود.

شارژر اصلی شیائومی 120 واتی، گوشی شیائومی 13T Pro را در 20 دقیقه شارژ کامل می‌کند. از آنجایی که 20 دقیقه زمان خیلی زیادی نیست، می‌توانید شارژر 120 واتی را با آسانی تست کنید، تنها کافیست که 20 دقیقه زمان بگذراید و سرعت شارژر 120 واتی شیائومی را بررسی کنید. اگر گوشی شما ظرف مدت زمان 20 دقیقه شارژ کامل نشد، پس شارژر 120 واتی که خریداری کرده‌اید تقلبی است. اما به این نکته نیز توجه کنید که باید شارژر را بوسیله کابل شارژ 120 واتی اورجینال شیائومی تست کنید.حال به سراغ روش‌های دیگر شناسایی شارژر اورجینال شیائومی می‌رویم:

 • وزن شارژر شیائومی: شارژر اورجینال شیائومی دارای بدنه مستحکم می‌باشد و وزن بیشتری نسبت به شارژر تقلبی شیائومی دارد. اگر شارژر اورجینال گوشی خود را دارید که خراب شده است، می‌توانید وزن آن را با شارژر جدیدی که خریداری کرده‌اید مقایسه کنید. اگر تفاوت زیادی در وزن آن‌ها مشاهده کردید به اورجینال بودن شارژر جدیدی که خریداری کرده‌اید شک کنید.

 • سریال نامبر و QR کد:   بر روی شارژر‌های اصلی شیائومی یک سریال نامبر  و یک QR کد چاپ شده است. اگر QR کد را بوسیله گوشی خود اسکن کنید، می‌بایست سریال نامبر چاپ شده بر روی آداپتور شارژ را نشان دهد. در شارژر‌های تقلبی شیائومی احتمالا یکی از این دو وجود ندارد و یا اینکه اگر QR کد را اسکن کنید، سریال نامبر چاپ شده بر روی آداپتور را به شما نشان نمی‌دهد یا سریال نامبری نشان می‌دهد که متفاوت است.

تشخیص شارژر اصلی شیائومی با QR Code

 • درج علامت QC  3.0: شارژر اورجینال شیائومی، علامت شارژ سریع QC 3.0 را بر روی آداپتور چاپ کرده‌اند. این علامت داخل یک دایره قرار دارد و عدد 3 نیز در بالای آن قرار دارد. حتما به عدد 3 بالای علامت QC 3.0 دقت کنید، اگر عدد 3 وجود نداشت، قطعا شارژری که تهیه کرده‌اید تقلبی می‌باشد.

تشخیص شارژر اصلی شیائومی با درج علامت QC.3

 • درج جریان و ولتاژ بر روی آداپتور شیائومی: برای اینکه بدانید یک شارژر چند واتی است، تنها کافیست که شدت جریان و ولتاژ را در یکدیگر ضرب کنید. بنابراین این اطلاعات حتما می‌بایست بر روی آداپتور چاپ شده باشد تا بتوانید وات شارژر را حساب کنید. اگر این اطلاعات اشتباه درج شده بود و یا اصلا بر روی آداپتور چاپ نشده باشد، شارژر صد در صد تقلبی می‌باشد.

تشخیص شارژر اصلی شیائومی از طریق ولتاژ و جریان

 • طراحی پورت USB و اتصال کابل:یکی دیگر از روش های تشخیص شارژر اصلی شیائومی طراجی پورت USB است که لبه های آن در نسخه های اصلی صاف و بدون هیچگونه برآمدگی است اما در نسخه های فیک و تقلبی این لبه هی به صورت ناهموار است که اگر کمی با دقت به آن نگاه کنیم لبه های منحنی شکل مشخص است.همچنین هنگامی که قصد اتصال کابل اصلی به پورت Usb را داریم در نسخه های فیک این اتصال به سختی و با فشار زیاد برقرار می شود در حالی که در نسخه های اصلی به دلیل طراحی استاندارد ، کابل به راحتی در پورت USb قرار می گیرد.

طراحی پورت USb شارژر اصلی شیائومی

آیا استفاده از شارژر 120 واتی شیائومی، برای شارژ گوشی 33 واتی شیائومی مشکلی دارد؟

برخی بر این باورند که اگر برای شارژ کردن گوشی‌های شیائومی که با شارژر 33 واتی شارژ می‌شوند، از یک شارژر 120 واتی استفاده کنند، گوشی آسیب جدی می‌بیند. اما این باور اشتباه است، زیرا گوشی‌های هوشمند و جدید شیائومی دارای چیپست هوشمند در مدار شارژ خود دارند که اجازه نمی‌دهد ولتاژ یا جریان بیشتری وارد

آیا استفاده از شارژر 120 واتی شیائومی، برای شارژ گوشی 33 واتی شیائومی مشکلی دارد؟

مدار شارژ گوشی شود. در واقع شما از یک آداپتور 120 واتی استفاده کرده‌اید اما گوشی شما به اندازه یک شارژر 33 واتی از آن آداپتور جریان می‌کشد. بنابراین هیچ نگرانی بابت این موضوع وجود نخواهد داشت.

چگونه می‌توانیم شارژر اورجینال شیائومی را از فروشگاه‌های آنلاین خریداری کنیم؟

فروشگاه‌های اینترنتی لوازم جانبی موبایل بسیار زیاد هستند اما همه آن‌ها از اعتبار کافی برخوردار نیستند. در درجه اول سعی کنید که از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر و شناخته شده خرید خود را انجام دهید. فروشگاه‌های معتبر معمولا محصولات خود را با بیان اصل بودن یا غیر اصل بودن،  در وب سایت خود قرار می‌دهند. همچنین  قیمت شارژر گوشی اصل به مراتب  نسبت به محصولات غیراصل بالاتر است.اما برای اطمینان بیشتر می‌توانید با فروشکاه مورد نظر تماس برقرار کنید و از اصل بودن شارژر شیائومی که می‌خواهید خریداری کنید، اطمینان حاصل کنید.

نحوه تشخیص کابل شارژر اصلی شیائومی از تقلبی

در صورتیکه یک آداپتور شیائومی اصلی دارید و یا اینکه خریداری کرده‌اید، برای استفاده از آن باید یک کابل شارژر اورجینال شیائومی داشته باشید.

نحوه تشخیص کابل شارژر اصلی شیائومی از تقلبی

در غیر این صورت آن آداپتور مانند یک آداپتور معمولی عمل خواهد کرد. کابل شارژرهای شیائومی اصلی همانند آداپتور دارای نمونه‌های تقلبی بسیار زیادی در بازار هستند. بنابراین اگر کابل شارژر اصلی شیائومی خود را خراب کرده‌اید و نیاز به یک کابل شارژر جدید دارید، در خرید خود موارد زیر را نظر بگیرید:

•             طول کابل و جنس کابل: طول کابل شارژرهای اورجینال شیائومی در دو اندازه 120 سانتیمتر  و 100 سانتیمتر است. کابل‌های فیک و تقلبی موجود در بازار دارای طول کمتر از 100 سانتیمتر یا بیشتر از 120 سانتیمتر هستند. جنس کابل‌های اصل شیائومی نرم و منعطف می‌باشد و براحتی به پاره نمی‌شوند، این درحالیست که کابل‌های فیک شیائومی دارای جنس خشک و رنگی کدر دارند و خیلی زود پاره می‌شوند.

•             سریال نامبر و QR کد: بر روی بسته بندی کابل شارژر اورجینال شیائومی یک سریال نامبر و یک QR کد چاپ شده است، در صورتیکه این QR کد را بوسیله گوشی خود اسکن کنید می‌بایست سریال نامبر درج شده بر روی بسته بندی را به شما نشان دهد، در غیر این صورت کابلی که خریداری کرده‌اید تقلبی است.

•             تست کردن کابل شارژر: بهترین راه حل برای پی بردن به اورجینال بودن کابل شارژر شیائومی این است که کابل را بوسیله یک آداپتور اصلی شیائومی تست کنید. اگر سرعت شارژ بالا بود پس به احتمال زیاد کابل اورجینال می‌باشد. به عنوان مثال برای گوشی‌های شیائومی که با شارژر 33 واتی شارژ می‌شوند، هنگامی که شما گوشی خود را به شارژ بزنید Mi Turbo charge  بر روی گوشی نشان داده می‌شود. حال اگر برای شارژر کردن همین گوشی از یک کابل شارژ تقلبی استفاده کنید دیگر Mi Turbo Charge را بر روی صفحه نمایش گوشی خود مشاهده نخواهید کرد.

•             قیمت کابل شارژر: کابل شارژر  اورجینال شیائومی قیمت بسیار بالاتری نسبت به کابل‌های تقلبی دارد. اما دقت کنید که تنها قیمت را مد نظر قرار ندهید و سایر موارد بالا را اولویت بیشتر دارند.

همچنین در مقاله  راهنمای خرید کابل شارژ به ویژگی ها و مشخصات یک کابل شارژ خوب اشاره نمودیم که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این مقاله مراجعه کنید.

سخن آخر

شیائومی یکی از معروف‌ترین تولیدکنندگان گجت‌های الکترونیکی در جهان است و شارژرهای اورجینال این شرکت نیز بسیار محبوب هستند، چراکه دارای کیفیت فوق العاده‌ای هستند. از طرف دیگر شارژرهای تقلبی شیائومی نیز که کیفیت بسیار پایینی هم دارند در بازار بسیار زیاد هستند و موجب شده است که تشخیص شارژر اصلی شیائومی از تقلبی برای عموم مردم مشکل شود. در مقاله حاضر انواع روش‌های تشخیص شارژر اصل شیائومی از تقلبی را برای شما توضیح داده‌ایم. همچنین نحوه تشخیص کابل شارژر اصل شیائومی از تقلبی را توضیح داده‌ایم. با مطالعه کامل این مقاله می‌توانید با آگاهی بسیار بیشتری خرید شارژر خود را انجام دهید.

استفاده از شارژر تقلبی می‌تواند به دستگاه شما آسیب برساند، عمر باتری آن را کاهش دهد و باعث داغ شدن گوشی شود. شارژرهای تقلبی اغلب با قطعات کم کیفیت ساخته می‌شوند که می‌توانند باعث افزایش ولتاژ و سایر مشکلات الکتریکی شوند. این مشکلات می‌تواند به دستگاه شیائومی شما آسیب برساند و باعث خالی شدن شارژ باتری گوشی شود.

به دلیل تکنولوژی‌های متفاوت در گوشی‌های شیائومی و سامسونگ توصیه نمی‌شود چرا که اکثر گوشی‌های شیائومی دارای  باتری‌هایی با ظرفیت بالاتری نسبت به گوشی های سامسونگ هستند و این موجب می‌شود که شارز گوشی شیائومی با سرعت کمتری صورت بگیرد.اما در صورتی که میزان ولتاژ، جریان و همچنین فناوری شارژ شارژر سامسونگ با شیائومی مطابقت داشته باشد می‌توان از شارژرهای سامسونگ استفاده کرد.برای آشنایی با شارژرهای اصلی ساموسنگ می‌توانید به مقاله تشخیص شارژر اصلی سامسونگ مراجعه کنید.

در این مقاله روش‌های مختلفی برای تشخیص شارژر اصلی شیائومی را معرفی کردیم که با آنها آشنا شدید. اما مطمئن ترین راه برای تشخیص شارژر اصلی این است که  گوشی را پس از اتصال به آداپتور بررسی کنید و با آداپتور اصلی مقایسه کنید. به طور مثال گوشی شیائومی mi ultra  با شارژر اصلی 120 واتی خود در 20 دقیقه فول شارژ می‌شود.

4/5 - (1 امتیاز)

2 نظر در “هرآنچه برای تشخیص شارژر اصلی شیائومی از تقلبی باید بدانید

 1. navid.dstsooz گفت:

  ممنون میشم تشخیص شارژر اصلی شیائومی 33 وات را توضیح بدید

  1. پریسا صالحی زاده گفت:

   شما برای تشخیص اصلی بودن شارژر شیائومی 33 وات می تونید از روشهایی که توی مقاله گفته شده برای این شارژ هم استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *