نمایش دادن همه 14 نتیجه

کابل شارژ میکرو یو اس بی(Micro USB)

نظر شما چیست که قبل از خرید کابل شارژ میکرو یو اس بی با مشخصات و انواع کابل Micro Usb آشنا شویم؟ Micro USB یک کابل شارژ نسخه مینی Universal Serial Bus (USB) است. عمدتا برای اتصال دستگاه های جمع و جورمانند موبایل، دوربین های دیجیتال ، تلفن های هوشمند، چراغ قوه، اسپیکر های شارژی،هدفون ها بی سیم، دستگاه های GPS و بسیاری از لوازم الکترونیکی استفاده می شود. اندازه کوچک میکرو USB به تولید کنندگان اجازه می دهد دستگاه های باریک تری تولید کنند. درست مشابه با USB های استاندارد، که دارای عملکرد plug-and-play هستند.

انواع کابل شارژ میکرو یو اس بی

  • Micro-USB A

این اتصال دهنده توسط USB-IF شناخته می شود و در دستگاه های تلفن همراه جدیدتر مانند تلفن های همراه ، دستگاه های GPS ، PDA و دوربین های دیجیتال یافت می شود. Micro-USB A اتصال فیزیکی کوچکتر به USB Mini-b را ارائه می دهد ، این نوع پورت از سرعت انتقال سریع 480 مگابیت بر ثانیه و قابلیت On-The-Go (OTG) پشتیبانی می کند. این نوع یو اس بی را می توان به راحتی با استفاده از قالب سفید رنگ دور پین ها و طراحی جمع و جور 5 پین تشخیص داد.

Micro USB

  • Micro-USB B

این اتصال دهنده توسط USB-IF به رسمیت شناخته شده است ، همچنین می توانید در انواع گوشی موبایل، دستگاه های GPS ، PDA و دوربین های دیجیتال این پورت راپیدا کنید. Micro-USB B یک اتصال فیزیکی کوچکتر به USB Mini-b را ارائه می دهد ، این نوع پورت از سرعت انتقال سریع 480 مگابیت بر ثانیه و قابلیت On-The-Go (OTG) پشتیبانی می کند. این نوع یو اس بی را می توان به راحتی با مشاهده قالب سیاه رنگ دور پین ها و طراحی جمع و جور 5 پین تشخیص داد. این نوع میکرو یو اس بی همان کابل شارژ اکثر گوشی های اندروید می باشد که افراد زیادی از آن استفاده می کنند. کمپانی سامسونگ

میکرو یو اس بی B

بهترین کابل شارژ میکرو یو اس بی

اکثر ما چند کابل داده USB و کابل شارژ برای تلفن همراه خود داریم ، به عنوان مثال یکی در خانه ، یکی در دفتر ، یکی در خودرو شخصی و غیره. اگر اکثر اوقات با شارژرهای خود مشکلاتی نظیر شارژ آهسته یا بد شارژ شدن موبایل دارید احتمالا کابل شارژ یا کلگی بی کیفیتی خریداری کرده اید. ابتدا برند کابل شارژ را بررسی کنید اگر گوشی موبایل ساموسنگ دارید به دنبال یک کابل فست شارژ میکرو یو اس بی باشید البته کلگی شارژ نیز می بایست قابلیت Samsung Adaptive Fast Charging Power Delivery(PD) و یا Qualcomm Quick Charge(Q) را داشته باشد، البته گوشی موبایلتان هم می بایست قابلیت فست شارژ داشته باشد. برندهای معتبر دیگری نظیر بیسوس و انکر هم در بازار وجود دارند.  در مرحله بعدی جنس کابل را بررسی کنید کابل خیلی خشک نباشد و خیلی هم نرم نباشد.

نکته مهم هنگام خرید کابل شارژ

بیشتر کابل های USB از نظر ظاهری شبیه به هم هستند، اما ممکن است در داخل با هم متفاوت باشند. متاسفانه ما هنگام خرید نمی توانیم از فروشنده بخواهیم که داخل کابل را به ما نشان بدهد و همین امر باعث می شود که به سختی یک کابل با کیفیت را از یک کابل بی کیفیت تشخیص دهیم. اما یک کابل شارژ با کیفیت می بایست حداقل دارای 5 سیم باشد. دو سیم برای انتقال اطلاعات، دو سیم برای انتقال انرژی یا همان شارژ کردن باتری و یک سیم تخلیه  برای اطمینان از اتصال موثر زمین استفاده می‌شوند. اکثر کابل های ارزان قیمت و موجود در بازار تمام این اجزاء را ندارند به همین دلیل است که این جمله را که « هر کابل شارژی که می خرم گوشیمو خوب شارژ نمی کنه» از افراد زیادی می شنویم. علاوه بر موارد فوق اگر کابل شارژ دارای دو نویزگیر در ابتدا و انتهای کابل برای بهبود انتقال سیگنال نیز باشد یک کابل کاملا استاندارد خواهد بود.

نویزگیر

برای خرید کابل شارژ میکرو یو اس بی می‌توانید خوشنام‌ترین برندهای جهانی را در وبسایت دیجی ایساتیس مشاهده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.