نمایش 1–30 از 62 نتیجه

خرید اسپیکر

اسپیکر در ابتدا با نام گذاری بلندگو شناخته می شد و اولین بار در سال 1983 در یک دستگاه تلفن از بلندگو استفاده شد.برای شناخت مشخصات یک اسپیکر خوب باید به انتظاراتی که از اسپیکر داریم با در نظر گرفتن قیمت اسپیکر ،بودجه ای را تعیین کنیم. اسپیکر با انرژی الکتریکی کار میکند زمانی که علم تا این حد پیشرفت نکرده بود نسبت به خرید انواع اسپیکر قابل حمل به این اندازه حساسیت نشان داده نمی شد. امروزه پیشرفت چشمگیری در ساخت پخش کننده های صوتی بوجود آمده است.مدلها و طراحی های گوناگون که کار ما را در انتخاب و خرید این محصولات دشوار کرده است. اما می توان با بررسی مشحصات و قابلیت های هر اسپیکر و با توجه به نیاز خود، اسپیکر مناسب را انتخاب کرد.

قیمت اسپیکر

با در نظر گرفتن توان مالی خود می توان بازه ای مشخص از انواع اسپیکر را مورد هدف قرار داد.  اگر قیمت اسپیکر مورد علاقه شما، به بودجه شما نمی خورد، برای انتخاب بهتر به ویژگی هایی که بیشترین الویت را دارند توجه کنید. یکی از ابتدایی ترین نکات این است که اسپیکر را در چه مکانی استفاده می کنیم؟ طبیعی است که بیس و صدای بسیار زیاد برای شخصی که در یک آپارتمان زندگی می کند می تواند موجب مزاحمت و آلودگی صوتی برای سایر افراد شود و نهایتا شما شاید چندین بار برای مدت زمان کوتاهی بتوانید موسیقی دلخواه خود را با صدای بلند پخش کنید. حالا که انتظارات و همه جوانب را در نظر گرفتیم برای خرید اسپیکر قابل حمل می بایست ضمن شناخت مشخصات به بررسی نکات مهم بپردازیم :

نکات مهم هنگام خرید اسپیکر

در هنگام خرید اسپیکر باید به نکات زیادی توجه کرد ، این نکات طیف گسترده ای از نیازهای کاربران را پوشش می دهد ، توجه زیاد به طراحی و زیبایی اسپیکر ذهن ما را از ویژگی ها و مشخصات فنی اسپیکر دور می کند و شاید نتوان در هنگام خرید ، بهترین انتخاب را داشت.در ادامه به بررسی برخی از این ویژگی های مهم می پردازیم :

توان واقعی

توان واقعی اسپیکر با میزان بلندی صدا رابطه مستقیمی دارد واحد آن برحسب وات است و با R.M.S  نشان داده می شود.در هنگام انتخاب به عددی که پس از عبارت R.M.S  نوشته می شود توجه کنید این عدد بیانگر توان واقعی اسپیکر یا بلندگو است.به میزان توان الکتریکی که به بلندگو منتقل می شود تا حداکثر قابلیت خود را ارائه دهد توان واقعی اسپیکر گفته می شود.بسیاری از تولید کننده ها و کمپانی های ساخت اسپیکر برای محاسبه توان از حروف P.M.P.O  استفاده می کنند که به معنی حداکثر توانی است که بلندگو می تواند در یک زمان کوتاه به پخش صدا یا موزیک بپردازد بدون اینکه آسیبی به آن وارد شود.اگرچه نمیتوان از تولید کنندگان و کمپانی های تولید کننده انواع اسپیکر خرده گرفت این عامل به بیشتر یک جنبه تبلیغاتی دارد که در هنگام خرید اسپیکر باید به آن توجه نمود.

عمر باتری

یکی از ویژگی های بسیار مهم محسوب می شود چرا که بسیاری از افراد علاقه مند به شنیدن صدا و موسیقی مورد نظر در مکان هایی هستند که شاید دسترسی به برق شهری امکان پذیر نباشد. پس در هنگام خرید اسپیکر قابل حمل به ظرفیت باتری آن توجه کنید معمولا اسپیکرهای بلوتوثی دارای ظرفیت قابل قبولی هستند.اگر چه میزان ظرفیت بالا باتری باعث افزایش قیمت اسپیکر قابل حمل می شود، اما اگر از آن دسته افرادی هستند که مدام در حال سفر هستید در هنگام خرید اسیپیکر قابل حمل ، باتری های با ظرفیت بالا را انتخاب کنید.

چند کاناله بودن

یک اسپیکر چند کاناله توانایی تولید صدا با جزئیات و افکت های بیشتری را دارد در نتیجه قابلیت پخش صدای با کیفیتی را دارد.اکثر افراد علاقه زیادی به بیس بالا بلندگو دارند، اگر از این دسته افراد هستید خرید اسپیکرهای قابل حمل چند کاناله بهترین انتخاب است.اسپیکرهای استاندارد و معمولی به صورت 2.0 کاناله هستند این بدان معناست که این اسپیکرهای توانایی تولید صداهای بم را ندارند وتنها از دو بلندگو برای پخش صدا استفاده می کنند.در مقابل اسپیکرهای 2.1 کاناله علاوه بر 2 بلندگو از یک ساب ووفر استفاده میکنند که باعث پخش صداهای بم در فرکانس پایین را دارند. با پیشرفت تکنولوژی اسپیکرهایی با تعداد کانال های بیشترمثل 1/7 کاناله نیز وجود دارد که به این معناست دارای 7 بلندگو و یک ساب ووفر است.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله راهنمای خرید بهترین اسپیکر بلوتوثی با نکات بیشتری آشنا شویذ.

انواع اسپیکر از نظر نوع اتصال

اگر بخواهیم انواع اسپیکر را از نظر اتصال بررسی می کنم به صورت کلی به دو دسته بی سیم و باسیم تقسیم می شوند.

اسپیکر بی سیم: نام دیگر اسپیکر بی سیم، اسپیکر بلوتوثی است و از طریق بلوتوث به دستگاه مورد نظر متصل می شود. این نوع اسپیکر را با نام های اسپیکر شارژی  اسپیکر قابل حمل نیز می شناسند. در محیطهایی که دسترسی به برق شهری برایتان دشوار است خرید اسپیکر بلوتوثی انتخاب خوبی است و اگر برای محیطهای بسته و یا خانه قصد خرید اسپیکر دارید از اسپیکر خانگی با قابلیت اتصال به برق شهری استفاده کنید.

اسپیکر با سیم: اتصال این نوع اسپیکر از طریق سیم می باشد، قابل شارژ نیستند و برای اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ مناسب می باشند. از آنجائیکه صدای بلندگو های لپ تاپ چندان بلند نیست لذا می توان از این نوع اسپیکر برای لپ تاپ نیز استفاده کرد.

اسپیکر ارزان

شرکت ها و برندهای معتبری در این حوزه فعالیت دارند دیگر همانند قدیم اسپیکرها در چند مدل و برند خلاصه نمی شوند.برخی از آنها با عنوان اسپیکر قابل حمل و برخی از آنها با عنوان اسپیکر شارژی روانه بازار می شوند.اغلب این دسته از اسپیکرها قابلیت اتصال بلوتوث، فلش ، مموری ، aux  و میکروفون را دارند. اسپیکر قابل حمل همانطور که از نامش پیداست میتوان به راحتی حمل شود و از یک مکان به مکان دیگری منتقل شود. اسپیکرهای بلوتوثی و قابل حمل دارای قیمت های متفاوتی هستند و شما براحتی قادر خواهید بود تا قیمت های بسیار ارزان و یا خیلی گران را در بازار پیدا کنید.

اسپیکر مینی

اسپیکر بلوتوثی کوچک یا اسپیکر مینی یکی از انواع اسپیکر قابل حمل است اکثر افرادی که خرید اسپیکر قابل حمل مینی را ترجیح می دهند به دنبال راحتی در حمل آن هستند.آنها به راحتی اسپیکر را در کیف خود و یا حتی جیب خود جای میدهند و از یک مکان به مکان دیگر می روند اما این بدان معنا نیست که اسپیکر قابل حمل باید کوچک باشد.در واقع تمام چیزی که زمان خرید اسپیکر قابل حمل به آن توجه میکنیم حمل آسان آن نیست.

اسپیکر چمدانی

مدل های دیگری از اسپیکر قابل حمل وجود دارد که ابعاد و سایز بسیار بزرگی دارند ولی به سبب چرخ هایی که زیر آنها قرار دارد به راحتی قابل حمل هستند نام دیگر آنها اسپیکر چمدانی است.اکثر اسپیکرهای چمدانی دارای اسپیکر با سایزهای مختلف و ساب ووفر هستند که کیفیت صدای مطلوبی از خود ارائه می دهند.اکثر افرادی که میل به خرید اسپیکر چمدانی دارند دائما در حال سفر و برگذاری مراسم در محیط باز هستند.

میکروفون اسپیکر

این نوع اسپیکر را معمولا به شکل یک میکروفون می سازند اما دارای قابلیت های یک اسپیکر بلوتوثی نیز می باشد. شما قادر خواهید بود تا به همراه یک آهنگ خوانندگی کنید و صدای خود را ضبط کنید. البته سایر اسپیکر های دیگر نیز می توانند این قابلیت را داشته باشند ولی از آنجایی که این نوع اسپیکر اغلب به شکل میکروفون ساخته می شود به آن میکروفون اسپیکر می گویند.

بهترین قیمت اسپیکر در فروشگاه دیجی ایساتیس

همانطور که به آن اشاره شد انواع اسپیکر با قابلیت های گوناگون وجود دارد و شما با نکات مهم در خرید و قیمت اسپیکر قابل حمل آشنا شدید. هم اکنون با در نظر گرفتن این نکات میتوان در هنگام خرید انتخابی مناسب و دقیق تری داشت. فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس مجهز به انواع اسپیکر با قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد است که میتوان ضمن در نظرگرفتن نکات مهم در خرید اسپیکر قابل حمل با مشاهده قیمت اسپیکر و ویِژگی های مورد انتظار لذت خرید از فروشگاه  دیجی ایساتیس را تجربه کنید.