نمایش دادن همه 13 نتیجه

میکروفون

میکروفون از جمله وسایلی است که برای ضیط صدا کاربرد دارد و از تجهیزات بسیار مهم در صدابرداری می باشد.انواع مختلف و ابعاد مختلفی از میکروفون در بازار موجود است که در قیمت میکروفون تاثیر گذار است . در ادامه با انواع میکروفون و ویژگی های مهم آن آشنا خواهیم شد.

انواع میکروفون:

شناخت انواع میکروفون و کاربرد آن ها، به شما کمک می کند تا هنگام خرید میکروفون، بهترین میکروفون را برای خود انتخاب کنید.

میکروفون های داینامیک: اساس کار این نوع میکروفون ها اینگونه است که صدا را از طریق یک سیم پیچ به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. بیشترین کاربرد را در اجراهای زنده دارند.

میکروفون های ریبون: این نوع میکروفون ها صدا را از طریق الکترومغناطیس به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. به عنوان میکروفون استودیویی استفاده می شوند و در اجراهای زنده نیز می توان از این نوع میکروفون استفاده کرد.

میکروفون های کاندنسر: میکروفن های خازنی یا همان کاندنسر، به دلیل داشتن سیستم های الکترونیکی حساس، بیشترین کاربرد را در تنظیمات استودیویی (نه اجراهای زنده) دارند.

میکروفون های کاندنسر دیافراگمی بزرگ: به طور کلی، اگر دیافراگم (بخشی که با امواج صوتی می لرزد) بزرگتر از 1 اینچ باشد، یک میکروفون کاندنسر “دیافراگم بزرگ” در نظر گرفته می شود. برای ضبط صدا و پادکست گزینه مناسبی می باشند.

میکروفون هایکاندنسر دیافراگمی کوچک: به طور کلی کمتر دیافراگم کوچکتر از 1 اینچ دارند و تقریبا از هر نظر نسبت به میکروفون های کاندنسر دیافراگمی بزرگ برتری دارند به جز زمانی که صداهای بلند را مدیریت می کنید. در استودیو بخصوص هنگام کار با سازها کاربرد دارند.

میکروفون ها باس: فرکانس‌های پایینی که توسط سازهای باس مانند باس الکتریکی یا باس زهی (کنترباس) نواخته می‌شوند، توسط اکثر میکروفون‌ها به خوبی دریافت نمی‌شوند. میکروفون های باس به خوبی از پس این کار برمی آیند.

میکروفون های چند الگویی: میکروفون‌های چند الگویی بیشتر به میکروفون‌ها (معمولاً میکروفون‌های خازنی) اشاره دارند که می‌توانند صدا را از طریق الگوهای قطبی مختلف ضبط کنند.

میکروفون های USB: میکروفون های USB معمولاً میکروفون های خازنی هستند که مستقیماً از طریق اتصال USB به رایانه ها متصل می شوند. به طور کلی، استفاده از این نوع میکروفون ها راحت‌تر است، اما کیفیت صدای حرفه‌ای را ثبت نمی‌کنند.

میکروفون های باندری: میکروفون های خازنی هستند که در کنار دیوار قرار می گیرند تا صدا را دریافت کنند. این میکروفون برای ضبط صدای زنده اتاق از جمله صداهای محیطی و بازتابی بهترین عملکرد را دارد. گزینه مناسبی برای ضبط موسیقی زنده می باشد البته زمانی که هدف دریافت صدای واقعی یک اجراست.

میکروفون های شاتگان: میکروفون‌های شاتگان صدا را فقط از جلوی میکروفون دریافت می‌کنند و از فاصله دور نیز به خوبی کار می‌کنند.

انواع میکروفون براساس دسته بندی دیجی ایساتیس

میکروفون یقه ای: اگر به دنبال یک میکروفون برای گوشی یا لپ تاپ هستید میکروفون یقه ای گزینه مناسبی هستند.

میکروفون یقه ای بی سیم (میکروفون بلوتوثی): اگر جزو آن دسته از افرادی هستیذ که از اتصال سیمی میکروفون خسته شده اید و سیم میکروفون شما را کلافه می کند می توانید از یک میکروفون بی سیم استفاده کنید.

میکروفون استودیویی: هماطور که از نامش پیداست اگر دارای یک استدیو خانگی هستید یا در یک استدیو حرفه ای، صدا ضبط می کنید می بایست از میکروفون استدیویی استفاده کنید.

میکروفون رومیزی: اگر بیشتر وقت خود را پشت میز می گذرانید، میکروفون رومیزی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. برای افرادی که به دنبال میکروفون کامپیوتر هستند نیز بسیار کاربردی است.

هنگام خرید میکروفون به چه نکاتی توجه کنیم؟

در ابتدا جواب این سوال را به خودتان بدهید که میکروفون را برای چه کاری می خواهید؟ سپس با توجه به انواع میکروفون که در بالا توضیح دادیم نوع میکروفون مورد نیاز خود را انتخاب کنید. حال می بایست با توجه به بودجه خود و قیمت میکروفون های موجود در بازار یک مدل را انتخاب گنبد.

فروشگاه دیجی ایساتیس با ارائه مدل ها و برندهای مختلف میکروفون و وب کم برای افراد مبتدی و حرفه ای این امکان را برای شما فراهم کرده است تا با خیالی آسوده بهترین میکروفون های روز بازار را برای خود تهیه کنید.