نمایش دادن همه 23 نتیجه

خرید انواع کیبورد

پیشرفت تکنولوژی و اهمیت آن در زندگی روزمره باعث شده که انواع کیبورد کامپیوتر همانند سایر کالاهای دیجیتال و لوازم جانبی کامپیوتر ، خود را مناسب با نیازهای روز کاربران ارتقا و به روزرسانی کنند .

دیگر همانند قدیم استفاده اصلی از کیبورد ها تنها برای نوشتن و چاپ کردن کاراکترهای متنی نمی باشد .این کار به وسیله کیبورد های مجازی هم قابل انجام است هرچند زمان زیادی سپری می شود. همچین تفاوت هایی بین انواع کیبورد ها و کاربردهای مختلف آنها وجود دارد.به طور مثال  یک کیبورد مخصوص تایپ را نمیتوان به عنوان یک کیبورد گیمینگ در نظر گرفت.

در ادامه به کاربردهای بیشتری از صفحه کلید کامپیوتر می پردازییپم.

کاربردهای صفحه کلید کامپیوتر

همانطور که گفتیم استفاده کیبوردها به تایپ کردن متون و کاراکترهای خلاصه نمی شود.استفاده از کلید های میانبر برای انجام دستور العمل های مختلف در محیط سیستم عامل ، وارد کردن دستورات ریاضی و برنامه نویسی همگی موجب سهولت و سرعت بخشیدن در کارها می شود.از طرفی دیگر کنترل دقیق تر و سریع تر در برنامه ها و بازی های رایانه ای و حتی گوشی های موبایل گیمینگ همه با استفاده صفحه کلید انجام می شود.لپ تاپ ها همگی مجهز به صفحه کلید هستند اما در استفاده طولانی مدت استفاده از صفحه کلید لپ تاپ باعث مشکلات و آسیب به مچ دستان می شود که با خرید کیبورد هایی با طراحی ارگونومیک ، کلیدهای روان و مکانیکی و همچنین مجهز به مچ گیر می توان مانع از این صدمات فیزیکی شد.

خرید کیبورد

خرید کیبورد همانند سایر لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر نیازمند شناخت و، تحقیق و بررسی است .مسلما یک کیبورد گیمینگ باید ویژگی های خاص تری نسبت به یک کیبورد ارزان داشته باشد.توجه کردن به نیازها و ویژگی های یک کیبورد منجر به انتخاب دقیق تری خواهد شد.

عمر یا ضربه پذیری کلیدها ، نوع سوییچ های به کار رفته و زمان پاسخ  و ویژگی های دیگری که در زمان خرید باید به آنها توجه کرد.

انواع صفحه کلید کامپیوتر

صفحه کلید ها از نظر نوع اتصال به دو دسته کیبورد بی سیم و کیبورد سیم دار تقسیم می شود و از نظر طراحی به دسته های زیر تقسیم می شوند:

  • اداری / ساده: کیبوردهای ساده دارای طراحی و متریال معمولی هستند و برای محیطهای اداری با کاربردهای ساده مورد استفاده قرار میگیرند.
  • چند رسانه ای / مالتی مدیا: این نوع از کیبوردها دارای کلیدهایی برای مدیریت صدا ، پخش موسیقی و ویدیوهای چند رسانه ای هستند و کنترل دقیقتری به کاربر ارائه می دهند.
  • ارگونومیک:  کاربرانی که زمان زیادی را با کیبورد کار میکنند نیاز به کلیدهایی دارند که حداقل مکانیزم را برای فشرده شدن کلید داشته باشند، به عبارت دیگر کلیدها با کوچکترین فشار اجرا شوند.
  • گیمینگ / مخصوص بازی: کیبوردهای گیمینگ همانطور که نامشان مشخص است برای بازی کردن طراحی شدند ، این کیبورد معمولا زمان پاسخ کمتری دارند و دارای سویچ های مکانیکی رنگی هستند که کار کردن با آنها بسیار لذت بخش است.

قیمت کیبورد

همانطور که گفته شد کیبورد کامپیوتر انواع مختلفی دارد هر کدام از این صفحه کلیدها برای کار خاصی طراحی شده اند.برخی از آنها مناسب تایپ کردن ، برخی از آنها با سوییچ های مکانیکی با کیفیتی ساخته شده اند.پس طبیعی است که قیمت کیبورد گیمینگ نسبت یه یک کیبورد اداری ساده بیشتر باشد.

انواع کیبورد متناسب با نیازهای کاربران در فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس موجود است که با هر بودجه ای که مد نظر کاربر است می توانید نسبت به خرید خود اقدام نمایید.