در حال نمایش 2 نتیجه

خرید انواع فن کامپیوتر و خنک کننده

انواع فن خنک کننده کامپیوتر به منظور جلوگیری از گرمای بیش از حد به قطعات درون کیس طراحی شده اند.همانطور که میدانید زمان استفاده از کامپیوتر قطعات درون کیس مانند سی پی یو ، کارت گرافیک و حتی خود مادربرد از خود گرما تولید می کنند.فن کامپیوتر برای اینکه این گرما به سایر اجزای درون کیس آسیب نرسد به عنوان یک سیستم خنک کننده عمل می کند.

اما سیستم های خنک کننده کامپیوتر انواع مختلفی دارند:

انواع فن کامپیوتر

فن CPU:

در زمان محاسبات و پردازش هایی که در سیستم انجام می شود سی پی یو به عنوان یک مغز اصلی این فعالیت ها را بر عهده می گیرد در نتیجه گرمای زیادی را متحمل می شود. برای جلوگیری از این گرما از فن سی پی یو استفاده می شود.

فن کارت گرافیک :

کارت های گرافیک نیز وظیفه پردازش محاسبات گرافیکی را بر عهده دارند که این کار هم گرمای زیادی به کارت گرافیک وارد می کند. اکثر کارت های گرافیک بالا رده دارای 2 یا 3 فن به روی خود هستند چرا که محاسبات گرافیکی سنگین تری را بر عهده می گیرند.البته مدل های پایین رده به جای فن از هیت سینک استفاده می کنند.

فن کیس :

بسیاری از قطعات درون کیس مانند سی پی یو و کارت گرافیک فن های خنک کننده مجزا دارند اما سوال اینجاست پس دیگر چه نیازی به فن کیس است؟شاید کمی عجیب به نظر برسد اما این فن ها خود برای خنک کردن گرما تولید می کنند. مادربرد و سایر اجزایی که با آن ارتباط دارند برای انجام محاسبات به ولتاژ کاری نیاز دارند و همینطور ذرات گردو غباری که پس از مدتی به روی قطعات درون کیس می نشینند باعث تولید گرما می شوند.پس خرید فن کامپیوتر برای تهویه هوا و جلوگیری از آسیب دیدن الزامی است.

فن چراغ دار:

انواع مختلفی دیگری از فن ها مانند فن چراغ دار یا RGB نیز وجود دارد که علاوه بر خنک کردن سیستم دارای نورپردازی بسیاری جذابی هستند و جلوه ی خاصی به سیستم می دهند.

با توجه به قیمت های نسبتا بالا قطعات کامپیوتر و قیمت فن کامپیوتر ارزان ، بسیار ارزشمند است که با خرید فن کامپیوتر از سیستم و قطعات درون آن در برابر گرما و آسیب های اجتمالی محافظت کنید.

فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس انواع مختلفی از فن کامپیوتر و سیستم خنک کننده را در مجموعه خود نگهداری می کند.شما میتوانید با مشاهده قیمت فن کامپیوتر ارزان و انواع آن نسبت به خرید خود اقدام کنید.