قیمت ماوس بی سیم

با وجود بیشتر بودن قیمت ماوس بی سیم ، حذف سیم در بسیاری از وسایل الکترونیکی در دستور کار بسیاری از شرکت ها قرار گرفته است. انواع موس هم از ان قاعده متثنی نیستند.چرا که مشکلاتی از قبیل قطع شدن سیم، تا شدن، گره خوردن و کثیف شدن آن برای اکثر مردم ناخوشایند است و داشتن یک ماوس بی سیم بی صدا (سایلنت) واقعا لذت بخش است). از طرف دیگر با توجه به استقبال گسترده مردم از وسایل الکترونیکی بی سیم، بسیاری از شرکت ها را ترغیب کرده است تا وسایل الکترونیکی خود را به صورت بی سیم در بازار عرضه کنند. موس بدون سیم همانند موس با سیم می باشد با این تفاوت که نحوه اتصال آن به دستگاه از طریق بلوتوث یا فرکانس رادیویی می باشد. قیمت ماوس بی سیم معمولا بیشتر از ماوس باسیم می باشد.

انواع ماوس بی سیم

قبل از خرید موس بی سیم تنها به قیمت آن توجه نکنید شما باید بدانید که دو نوع موس بی سیم در بازار وجود دارد:

  • ماوس بی سیم بلوتوثی (موس بی سیمی که اتصال آن از طریق بلوتوث است): در واقع در این نوع موس از فناوری بلوتوث استفاده شده است و به دستگاه هایی که از فناوری بلوتوث پشتیبانی می کند متصل می شود. برای لپ تاپ هایی که بلوتوث دارند می توانید از این نوع موس بی سیم استفاده کنید.
  • موس بی سیمی که اتصال آن از طریق امواج رادیویی است: در این نوع موس از یک دانگل USB برای اتصال به دستگاه استفاده می کنند. برای کامپیوتر هایی که بلوتوث ندارند می توانید از این نوع موس استفاده کنید. البته این موس بی سیم برای اتصال به تمامی دستگاه ها مناسب هستند.

خرید ماوس بی سیم

موس های بی سیم از لحاظ ظاهری تنوع بسیار زیادی دارند. توصیه ما به شما این است که یک موس از برندهای معتبر برای خود تهیه کنید. اگر به دنبال موس بی سیم ارزان اما با کیفیت هستید می توانید از برندهایی نظیر جکانگ، وریتی، مافی و …. یک ماوس خریداری کنید. اگر به دنبال موس بلوتوثی با کیفیت بسیار بالا هستید می توانید یک موس بی سیم رپو، ایسوس، لاجیتک و یا تسکو برای خود تهیه کنید. برند های دیگیری نظیر ای فورتک،ریزر، جرتک و تی ولف در بازار عرضه می شوند که کیفیت بسیار بالایی دارند.

موس بی سیم گیمینگ

علاقمندان به بازی های کامپیوتری می توانند از موس بی سیم گیمینگ استفاده کنند . ماوس گیمینگ دارای دکمه های بیشتری نسبت به موس های معمولی هست و حساسیت نسبتا بالاتری نیز دارند. همچنین ظاهری بسیار زیبا و دارای نورپردازی هستند. اگرچه قیمت موس بی سیم به نسبت موس های سیم دار بیشتر است اما در صورتی که از قطعی پی در پی سیم های موس خود رنج می برید خرید موس بی سیم اقتصادی تر است.