موبایل و تبلت

روش های ساخت هولدر موبایل برای ماشین،دوچرخه و روی میز با ایده های خلاقانه

ساخت هولدر موبایل

پایه نگهدارنده گوشی موبایل که امروزه یکی از لوزام جانبی‌های ضروری موبایل است که نقش زیادی در زندگی روزمره دارد و در حین انجام اکثر فعالیت‌ها به هولدر موبایل نیازمندیم. ساخت هولدر موبایل برای کاربردهای مختلفی از تماشای فیلم روی میز کار یا خانه گرفته تا در حین رانندگی برای ماشین و همچنین دوچرخه سواری و موتور سواری در صورتی که بودجه کافی برای خرید هولدر موبایل ندارید گزینه مناسبی است. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی ایده‌های خلاقانه‌ی آموزش ساخت هولدر موبایل با کاربردهای مختلف بپردازیم که با مطالعه آن می‌توان ساده ترین روشهای ساخت پایه نگهدارنده گوشی موبایل را بیاموزید.

فهرست مطالب

آموزش ساخت هولدر موبایل و پایه نگهدارنده گوشی

برای ساخت هولدر موبایل حتما نباید از تجهیزات و ابزارهای حرفه‌ای استفاده کرد، به سادگی میتوان  با وسایل و لوازم بدون استفاده در خانه یک پایه نگهدارنده گوشی ساخت. به کاربردن تجهیزات و ابزارهای حرفه‌ای جهت ساخت هولدر گوشی هزینه‌های زیادی را در بر خواهد گرفت و ممکن است نسبت به خرید هولدر موبایل مقرون به صرفه نباشد. علاوه براین ممکن است در شرایط و موقعیت‌هایی قرار بگیریم که خرید هولدر موبایل برای ما دشوار یا ممکن نیست و در این مواقع چند روش و ایده خلاقانه جهت ساخت هولدر موبایل و پایه نگهدارنده گوشی به کمک ما می‌آید و میتوان به سادگی با لوازم و وسایلی که بارها با آنها برخورد کرده‌ایم، نگهدارنده گوشی بسازیم.

ساخت هولدر موبایل برای ماشین

استفاده و خرید هولدر موبایل برای ماشین نسبت به قابلیت های خوبی که برای سرنشینان خودرو دارد بسیار کاربردی است . عدم حواس پرتی در رانندگی و تسلط به مسیر جاده از مهمترین کاربردهایی است که پایه نگهدارنده گوشی خودرو دارد و منجر به افزایش امنیت و حفظ مال و جان راننده و سرنشینان می شود.همچنین در مقاله ای جداگانه بهترین هولدر موبایل برای ماشین را با توجه نیاز و مدلهای مختلف ماشین معرفی نموده ایم ، از آنجا که ممکن است تحت شرایطی اورژانسی نیازمند هولدر موبایل ماشین شویم،می توانیم با استفاده از وسایل و لوازم دم دستی تر و ایده هایی خلاقانه به ساخت پایه نگهدارنده گوشی برای ماشین بپردازیم.

آموزش ساخت پایه نگهدارنده گوشی برای ماشین با گیره کلاسور

برای ساخت هولدر موبایل برای ماشین با این روش کافی است که یک عدد گیره کلاسور و کش تهیه کنید و مطابق ویدیوی آموزشی گیره کلاسور را از پشت درون دریچه‌های کولر قرار دهید. همچنین با پیچاندن کش به دور گیره ها و گوشی موبایل می‌توانید یک پایه نگهدارنده گوشی برای ماشین خود بسازید.

نمایش ویدیو درباره ساخت هولدر موبایل برای ماشین با گیره کلاسور

ساخت هولدر موبایل رومیزی  

هولدر رومیزی موبایل یکی از انواع هولدر موبایل است که در خانه و محیط های اداری کاربرد فراوانی دارد. و گاهاً به صورت اتفاقی شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که تحت یک شرایطی نیازمند هولدر یا استند رومیزی موبایل جهت تماشای فیلم ، شرکت در کلاس آنلاین، تماس تصویری و موارد این چنینی شوید.شاید آن لحظه به ذهن شما خطور کند و از لوازم بلااستفاده یا کاربردی در خانه خود استفاده کنید. این وسایل می تواند یک کتاب ساده باشد یا   متریال مختلفی از جنس، کاغذ ، مقوا، پلاستیک ،سیم و . . . باشد .

آموزش ساخت هولدر گوشی موبایل با مقوا

برای ساخت هولدر موبایل با مقوا روش‌های مختلف و متفاوتی وجود دارد که در ادامه به معرفی یکی از روش‌های ساده و کاربردی می‌پردازیم. مواد لازم برای ساخت پایه نگهدارنده گوشی با مقوا به ترتیب  زیر است:

  • یک عدد مقوا
  • تیغ کاتر و قیچی

یک تکه مقوا با طول 9 و عرض 5 سانتی متر از مقوا مطابق تصویر زیر برش دهید.

روش ساخت هولدر موبایل با مقوا

پس از آن  یکی از گوشه‌های آنرا به صورت یک مثلث قائم الزوایه با ابعاد 3 در 4 سانتی متر مطابق تصویر برش دهید.

آموزش ساخت پایه نگهدارنده گوشی با مقوا

اکنون این محل را با کاتر یا قیچی برش دهید

 

گوشی موبایل خود را به صورت عمود به روی مقوا قرار دهید به گونه ای که بتوانید ضخامت گوشی موبایل خود را با یک مداد یا خودکار علامت گذاری کنید.

ساخت هولدر موبایل با مقوا به روش ساده

پس از علامت گذاری کافی است که  با یک قیچی یا کاتر محل مورد نظر و علامت گذاری شده را بسیار دقیق ببرید.

ساخت پایه نگهدارنده گوشی با مقوا به روش ساده

همین مراحل را میتوانید با متریال های مختلف مانند چوب و پی وی سی هم انجام دهید تا دوام و پایداری بیشتری داشته باشد.همچنین میتوانید با یک تکه دیگری از مقوا همچین پایه برای طرف دیگر گوشی استفاده کنید.

ساخت استند گوشی با مقوا

اکنون مراحل ساخت هولدر موبایل یا استند گوشی با مقوا به پایان رسیده و با قرار دادن موبایل خود در قسمت بریده شده می توانید یک نگهدارنده گوشی دست ساز یا یک کار دستی کاربردی برای خود داشته باشید و آنرا به روی یک سطح هموار و مسطح تکیه دهید.

ساخت استند گوشی موبایل با مقوا به روش ساده

ساخت هولدر موبایل رومیزی با چوب لباسی

چوب لباسی یکی دیگر از لوازم موجود در خانه است که برای ساخت هولدر موبایل رومیزی می توان از آن استفاده کرد. مطابق با ویدیوی زیر می توانید یک هولدر موبایل رومیزی برای خود بسازید.

چوب لباسی خود را مطابق تصویر با یک تیغ یا کاتر به طور مساوی از ناحیه مشخص شده جدا کنید به گونه ای که هر دو طرف قرینه یکدیگر باشند.

آموزش ساخت هولدر موبایل با چوب لباسی

چوب لباسی را از وسط علامت گذاری کرده و با یک فندک این قسمت را کمی گرم کنید تا بتوانید آنرا به راحتی به داخل خم و تا کنید.

ساخت هولدر موبایل با چوب لباسی

پس از آن مطابق تصویر شمار 5 قست مشخص شده را حرارت دهید تا بتوانید یک زاویه 90 درجه طبق تصویر بسازیم.

در مرحله 6 مراحل ساخت هولدر موبایل با چوب لباسی پایه های چوب لباسی که از قبل آنها را بریده بودیم در راستای خم شدگی تصویر شماره 5 ، در جهت بیرون تا می کنیم تا به عنوان تکیه گاه پایه گوشی عمل کند.

روس ساخت هولدر موبایل با چوب لباسی

قلاب های چوب لباسی را نیز با فندک کمی حرارت دهید تا کمی نرم شود و سپس آنها را باز تر کنید به گوشنه که گوشی را بتوان به راحتی روی آن قرار داد.

آموزش ساخت پایه نگهدارنده گوشی با چوب لباسی

اکنون مراحل ساخت پایه نگهدارنده گوشی با چوب لباسی به اتمام رسیده و شما می توانید به صورت افقی و عمودی گوشی موبایل خود را به روی استند دست ساز قرار دهید و گوشی خود را شارژ کنید.

ساخت هولدر موبایل با چوب لباسی عمودی
ساخت هولدر موبایل با چوب لباسی افقی

آسان ترین روش ساخت دستی هولدر موبایل و پایه نگهدارنده رومیزی ساده با چسب پهن

یکی از آسان ترین روش های ساخت هولدر موبایل در خانه استفاده از وسایل دور ریختنی و بلا استفاده است . در همه ی خانه ها چسب پهن وجود دارد و زمانی که به اتمام می رسد دیگر قابل استفاده نیست در این ویدیو آموزش ساخت هولدر موبایل رومیزی با استفاده از چسب پهن را مشاهده می کنید.

نمایش ویدیو درباره آموزش ساخت هولدر موبایل با چسب 5 سانتی

ساخت هولدر موبایل برای دوچرخه و موتور

دوچرخه سواری و موتورسواری یکی از رایج ترین تفریحات ورزشی است که بخش مهمی از زندگی بسیاری از افراد را تشکیل می دهد. بدیهی است که استفاده از گوشی موبایل در حین  انجام این فعالیت ها دشوار است.پاسخ به تماس های صوتی و تصویری ، فیلمبرداری با موبایل، اپلیکیشن های مسیریابی و آمادگی جسمانی کاربردی های متداولی است که در حین دوچرخه سواری و موتورسواری ممکن است برای هر شخصی رخ دهد.اگر شما هم بجای خرید هولدر موبایل دوچرخه و موتورسیکلت  قصد ساخت آنرا دارید در ادامه به روش های ساخت هولدر موبایل  دوجرخه و موتورسیکلت خواهیم پرداخت .

آموزش ساخت نگهدارنده گوشی دوچرخه و موتور

برای ساخت نگهدارنده گوشی دوچرخه و موتور یکی از روش های متداول استفاده از الگوهای محصولات دیگر است و از آنجا که فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس  انواع هولدر موبایل مخصوص دوچرخه و موتور را در اختیار کاربران خود قرار داده است قصد داریم به معرفی و بررسی روش ساخت یک پایه گوشی برای دوچرخه و موتور بپردازیم که شاید طراحی آن را در برندهای مختلفی در بازار دیده باشید.

یکی از این محصولات هولدر موبایل دوچرخ و موتور Espad است که طراحی فوق العاده ساده و کاربردی آن باعث شده که به عنوان یکی از محصولات پرطرفدار و محبوب به حساب بیاید.

مراحل ساخت هولدر مناسب برای دوچرخه 

برای ساخت پایه موبایل برای دوچرخه و موتور با این روش به یک جنس لاستیکی مانند یا سیلیکونی نیاز است که قابلیت ارتجاعی و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد، تا بتواند با مقاومت و دوام بالایی از گوشی شما نگهداری کند.

الگو ساخت هولدر موبایل برای دوچرخه

برای کشیدن و طراحی اولیه هولدر مناسب دوچرخه مطابق با تصویر روبرو ، الگوی خود را در ابتدا به روی کاغذ بکشیدو علامت گذاری کنید ، تا بتوانید به سادگی آنرا برش دهید.

در قسمت پایین این الگو شیاری قرار دارد که اندازه آن باید به گونه ای باشد که قسمت بالایی از داخل آن عبور کند و همینطور نباید زیاد برای آن بزرگ باشد ، تا در مواقع عبور از معابر و سرعت گیرها از داخل حفره خارج نشود.

الگو ساخت هولدر موبایل برای دوچرخه

پس از برش دادن و تطبیق سایز و ابعاد گوشی و همچنین فرمان دوچرخه  می توانید آنرا روی متریال خود اجرا کنید.

مطابق تصویر زیر هولدر خود را به دور فرمان بچرخانید و از درون شیار رد کنید.

ساخت هولدر گوشی برای دوچرخه و موتور

در تصویر شماره 3 مشاهده می کنید که پس از عبور کردن از درون حفره 2 حفره برشد داده در قسمت بالا و پایین قرار دارد که این حفره ها دقیقا برای نگهداری گوشی شما طراحی شده اند.

با قرار دادن گوشی خود در این حفره ها مطابق تصویر شماره 4  ، مراحل ساخت هولدر موبایل مخصوص دوچرخه و موتور به اتمام رسید.

ساخته پایه گوشی موبایل مخصوص دوچرخه و موتور

در نهایت از مقاومت و ایمنی گوشی موبایل خود اطمینان حاصل کنید تا در هنگام عبور از موانع و سرعت گیرها در مواقعی که با سرعت در حال حرکت هستید گوشی موبایل محکم و پایدار سره جای خود قرار بگیرد.

 

ساخت پایه نگهدارنده گوشی برای دوچرخه با گیره نگهدارنده گوشی

یکی دیگر از روش های ساخت نگهدارنده گوشی دوچرخه و موتور استفاده از گیره نگهدارنده گوشی است.علاوه بر گیره پایه نگهدارده گوشی که می توان آنرا از فروشگاه دیجی ایساتیس و سایر فروشگاه های معتبر خریداری کنید مواد لازم برای ساخت این پایه موبایل دوچرخه به ترتیب زیر است:

ساخت نگهدارنده گوشی برای دوچرخه با گیره نگهدارنده گوشی

1-یک عدد بست U شکل که برای تهیه آن میتوان به فروشگاه های ابزارآلاتی یا لوله و اتصالات  مراجعه کرد

2-یک تکه ورق گالوانیزه کوچک  که در تمام کانال سازی های کولر یافت می شود.

3-دو عدد پیچ آلن  با ابعاد بلند و متوسط و 2 مهره  به همراه آچار آلن

4-گیره نگهدارنده گوشی موبایل که میتوانید براسا سایز  و ابعاد گوشی خود مدل بزرگ یا کوچک آنرا تهیه کنید.

مراحل ساخت نگهدارنده موبایل دوچرخه با گیره نگهدارنده گوشی

برای ساخت هولدر موبایل مخصوص دوچرخه و موتور سیکلت با این روش کافی است در ابتدا گیره نگهدارنده گوشی خود را به روی ورق گالوانیزه قرار دهید.

و مطابق تصویر شماره 1 علامت گذاری کنید ، علامت دایره ای شکل در تصویر شماره 2 برای پیچ شدن گیره نگهدارنده و خط صاف مشکی جهت عبور دادن بست U شکل از ورق گالوانیزه است.

مراحل ساخت هولدر موبایل برای دوچرخه

پس از علامت گذاری ورق گالوانیز ، کافی است با یک دریل نقاط علامت گذاری شده را سوراخ کنید.دقت داشته باشید که شکاف های ایجاد شده با سایز و ابعاد پیچ شما همخوانی داشته باشد و کوچکتر یا بزرگتر از آن نباشد.

مراحل ساخت هولدر موبایل دوچرخه و موتورسیکلت

پس از علامت گذاری و ایجاد شکاف به روی ورق گالوانیزه ، زمان آن رسیده که تجهیزات خود را مطابق ویدیو راه اندازی کنید.

گیره نگهدارنده ای که شما تهیه میکنید میتواند براساس نیاز شما متفاوت باشد و هر کاربر با توجه به سایز و ابعاد گوشی خود می تواند یکی از گیره های نگهدارنده گوشی در ویدیو را برای خود خریداری کند.

2.3/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *