موبایل و تبلت

شارژ نشدن گوشی آیفون و معرفی راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری برای شارژ دهی بهتر

علت شارژ نشدن گوشی آیفون و راه حل‌ها رفع این مشکل

یکی از مشکلات رایج کاربران آیفون، مشکلات مربوط به شارژر و باتری و شارژ نشدن گوشی آیفون می‌باشد. گوشی‌های آیفون 14 و 15 نیز می‌توانند دچار مشکلات مربوط به شارژ شوند و این مشکلات فقط مختص به آیفون‌های قدیمی تر نیست. حتی ممکن است گوشی نو خود را جعبه گشایی کنید و با مشکل عدم شارژ مواجه شوید. با اینکه کاربران گوشی‌های آیفون هزینه زیادی را برای خرید محصولات اپل متحمل می‌شوند، اما همه آن‌ها در ضعیف بودن باتری گوشی‌های آیفون، زود خراب شدن شارژر و مشکلات متعدد مربوط به شارژ آن، اتفاق نظر دارند. گوشی‌های آیفون در همه زمینه‌ها حرف اول را می‌زنند، کیفیت بسیار بالایی دارند و قابلیت‌های پیشرفته و بروزی دارد، ولی در زمینه شارژ عملکرد خوبی نداشته است. بنابراین آشنایی با دلیل شارژ نشدن گوشی آیفون و راه حل‌های آن برای کاربران آیفون اهمیت زیادی بسیار مفید خواهد بود.

 علت شارژ نشدن گوشی‌های آیفون دلایل مختلفی دارد که خوشبختانه پیدا کردن علت آن کار چندان سختی نیست. مشکلات مربوط به شارژ گوشی‌های آیفون می‌تواند به دلایل نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد، بنابراین بهترین راه حل این است که ابتدا خودتان به دنبال عیب یابی باشید و اگر مشکل سخت افزاری بود، گوشی خود را به یک تعمیر کار بسپارید. در این مقاله قصد داریم که دلایل شارژ نشدن گوشی آیفون را بررسی کنیم و راه حل‌های مختلف را به شما آموزش دهیم.

فهرست مطالب

دلیل شارژ نشدن گوشی آیفون (دلایل سخت افزاری) و راه حل ها

علت شارژ نشدن گوشی آیفون می‌تواند نرم افزاری و سخت افزاری باشد که هر دو مورد را توضیح خواهیم داد. ابتدا به مشکلات سخت افزاری شارژ نشدن گوشی‌های آیفون می‌پردازیم.

 • خراب شدن کابل شارژر و آداپتور

از آنجایی که کابل شارژر آیفون و آداپتور آن از جمله لوازم جانبی هستند که زود خراب می‌شوند، پس هنگام شارژ نشدن گوشی آیفون اولین اقدامی که باید انجام دهید بررسی کابل شارژر و آداپتور می‌باشد. در مقاله راهنمای خرید کابل شارژ ، به نکات و ویژگی های کابل شارژ خوب اشاره کردیم اما در ابتدا ظاهر کابل شارژر را بررسی کنید که هیچگونه پارگی و ترک بیش از حد نداشته باشد.

شارژ نشدن آیفون به دلیل خرابی کابل شارژ و شارژر

 در صورت امکان کابل شارژر را بوسیله یک آداپتور دیگر امتحان کنید در مقاله ای جداگانه برای تشخیص شارژر اصلی آیفون به نکات مهمی برا شناسایی آداپتور اورجینال اپل پرداختیم. برای اطمینان از سالم بودن آداپتور ظاهر آنرا بررسی کنید، در اطراف سوکت نباید اثری از سوختگی وجود داشته باشد. سپس برای اطمینان بیشتر آداپتور خود را بوسیله یک کابل شارژر دیگر امتحان کنید.برای تشخیص شارژ اصلی آیفون به این مقاله مراجعه کنید

 • خراب شدن باتری گوشی آیفون

شارژ نشدن گوشی آِیفون به دلیل خرابی باتری

خراب شدن باتری گوشی‌های آیفون دلایل بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد که عبارتند از:

 1. تمام شدن عمر مفید باتری: در صورت استفاده صحیح از گوشی، عمر مفید باتری گوشی‌های آیفون 4 تا 5 سال می‌باشد و پس از آن، باتری عملکرد خوبی نخواهد داشت و به مرور غیرقابل استفاده خواهد شد.
 2. استفاده بیش از حد از شارژر فندکی: اگر هر روز برای شارژ کردن گوشی آیفون خود از شارژر فندکی استفاده می‌کنید، قطعا عمر مفید باتری گوشی شما بسیار کمتر خواهد شد، مخصوصا اگر از شارژرهای فندکی‌های غیراستاندارد استفاده می‌کنید.
 3. استفاده از پاوربانک‌های فیک و تقلبی: شارژ کردن گوشی آیفون بوسیله پاوربانک‌های غیراستاندارد نیز می‌تواند موجب خراب شدن باتری گوشی شود.
 4. شب تا صبح شارژ کردن گوشی آیفون: یکی از عادت‌های بد که عموم مردم شاید آن را هر روز تکرار می‌کنند، گذاشتن گوشی در شارژ از شب تا صبح می‌باشد. تحت این شرایط به محض کم شدن 1 درصد از شارژ گوشی، باتری دوباره شارژ می‌شود تا به 100 درصد برسد، این فرآیند تا صبح اتفاق می‌افتد و باعث داغ شدن بیش از حد باتری می‌شود. بنابراین در بلند مدت باتری گوشی خراب می‌شود.
 5. خاموش شدن گوشی و سپس شارژ کردن کوشی: شاید کار سختی باشد که اجازه ندهید شارژ گوشی کمتر از 30 درصد شود و همیشه شارژ گوشی را بین 30 تا 80 درصد نگه دارید، اما باید بدانید که این کار باعث می‌شود که عمر مفید باتری گوشی آیفون کم نشود. بنابراین تا آنجایی که امکان دارد اجازه ندهید که گوشی شما خاموش شود و سپس آن را شارژ کنید.
 6. استفاده از شارژر بی کیفیت: شرکت اپل محصولات خود را به گونه‌ای طراحی کرده است که گوشی‌های آیفون با هر شارژری سازگار نباشند و اگر از شارژرهای تقلبی و یا ناسازگار استفاده کنید به باتری گوشی آسیب جدی وارد می‌شود. بنابراین استفاده از شارژرهای تقلبی و غیراستاندارد نیز عمر مفید باتری آیفون را کاهش می‌دهد.
 7. استفاده از گوشی آیفون در حال شارژ: هنگامی که گوشی آیفون در حال شارژ است از آن استفاده نکنید، چرا که باتری گوشی بیش از اندازه داغ می‌شود و عمر مفید آن کم می‌شود.

موارد متعدد دیگر مانند استفاده بیش از اندازه گوشی، آبخوردگی گوشی، استفاده همزمان از چندین برنامه، استفاده از گوشی در هوای خیلی گرم و یا هوای خیلی سرد، بازی کردن بیش از حد با گوشی، روشن بودن مداوم Mobile Data، می‌توانند باعث داغ شدن بیش از حد باتری و کاهش عمر مفید باتری می‌شود.

 • کثیف شدن داخل سوکت شارژ

 وجود آشغال‌های کوچک، گرد و غبار و هر گونه شیء خرجی کوچک در داخل درگاه لایتنینگ، می‌تواند باعث عدم شارژ گوشی آیفون شود.

علت شارژ نشدن گوشی آیفون به دلیل کثیف شدن سوکت شارژ

بنابراین درگاه ۀآیتنینگ را بررسی کنید و در صورت وجود هر گونه آشغالی، ابتدا گوشی را خاموش کنید و سپس بوسیله یک پنس، گوش پاک  کن و یا برس‌های مخصوص داخل درگاه را به آرامی تمیز کنید. دوباره گوشی خود را روشن کنید و عملیات شارژ را انجام دهید.

 • استفاده از تبدیل 3 به 2 خراب

اگر آداپتور شارژ شما از نوع 3 پین می‌باشد و از یک تبدیل 3 به 2 برای شارژ کردن گوشی آیفون استفاده می‌کنید، می‌بایست تبدیل 3 به 2 را نیز بررسی کنید.

استفاده از تبدیل 3 به 2 خراب

برای اطمینان از درست بودن تبدیل 3 به 2 می‌بایست گوشی خود را بوسیله یک تبدیل 3 به 2 دیگر نیز امتحان کنید، اگر باز هم گوشی شارژ نشد پس تبدیل شما خراب نبوده است.  اما اگر عملیات شارژ انجام شد، پس مشکل از تبدیل می‌باشد.

 • خراب بودن درگاه لایتنینگ
شارژ نشدن گوشی آیفون به دلیل خراب شدن سوکت لایتنینگ

شارژ نشدن گوشی آیفون به دلیل خراب شدن سوکت لایتنینگ

خراب شدن درگاه لایتنیگ یا همان پورت شارژ گوشی نیز می‌تواند منجر به عدم شارژ گوشی شود که در این صورت باید آن را تعویض کنید.

 • شوره زدن و یا خراب شدن مدار شارژ گوشی آیفون

شارژ نشدن آیفون به دلیل شوره زدن و یا خراب شدن مدار شارژ

گاهی اوقات به دلیل آب خوردگی و  داغ شدن بیش از حد گوشی، قطعات سخت افزاری مدار شارژ گوشی دچار مشکلاتی نظیر لحیم سری، سوختن و یا قطع شدن می‌شوند که در عملکرد مدار شارژ گوشی تاثیر منفی می‌گذارد و گوشی آیفون شارژ نمی‌شود، البته بررسی این مورد از توان شما خارج می‌باشد و حتما باید گوشی را به یک تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید.

مشکل شارژ نشدن آیفون (دلایل نرم افزاری) و راه حل ها

مشکل شارژ نشدن آیفون به دلایل نرم افزاری

اگر دلایل سخت افزاری شارژ نشدن آیفون را بررسی کردید و به نتیجه‌ای نرسیدید، احتمالا شارژ نشدن گوشی  آیفون می‌تواند به دلایل نرم افزاری باشد که به ترتیب آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 • ری استارت کردن گوشی آیفون

گاهی اوقات راه اندازی مجدد گوشی آیفون می‌تواند مشکل نرم افزاری، شارژ نشدن آیفون را حل کند. ما در ادامه نحوه راه اندازی گوشی آیفون 14  و 15 را برای شما توضیح می‌دهیم. دکمه Volume UP و Volume Down گوشی آیفون 14 را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید. 

ریستارت کردن گوشی برای رفع مشکل شارژ نشدن آیفون

سپس دکمه پاور را نیز فشار دهید و نگه دارید تا گوشی خاموش شود. اندکی صبر کنید تا لوگوی اپل بر روی صفحه نمایش نمایان شود و دوباره راه اندازی شود.

 • به روز رسانی IOS آیفون

اگر با ری استارت کردن گوشی آیفون، مشکل شارژ حل نشد، سیستم عامل گوشی را آپدیت کنید. در ادامه نحوه آپدیت کردن IOS آیفون از طریق Itunes را توضیح می‌دهیم.

به روز رسانی IOS آیفون راه حلی برای شارژ نشدن گوشی آیفون

آخرین نسخه iTunes را بر روی رایانه خود نصب کرده و برنامه را اجرا کنید.

دستگاه iOS خود را با رایانه شخصی خود وصل کنید.

اکنون، از گزینه‌های لیست شده بر روی صفحه، روی “Summary” کلیک کنید و بروز رسانی‌های موجود در iTunes را بررسی کنید.

روی دکمه دانلود و بروزرسانی که روی صفحه نمایش شما در رابط iTunes ظاهر می‌شود کلیک کنید.

فرآیند بروزرسانی آغاز می‌شود، تا اتمام آن صبر کنید و سپس دوباره گوشی آیفون را به شارژ بزنید و ببینید مشکل عدم شارژ حل شده است یا نه.

استفاده از System Repair Tool برای رفع مشکل شارژ نشدن آیفون

اگر با بروزرسانی IOS آیفون نیز مشکل حل نشد، می‌توانید با استفاده از نرم افزار System Repair Tool که یک نرم افزار مبتنی بر کامپیوتر  Tenorshare ReiBoot است، مشکل شارژ نشدن آیفون را برطرف کنید. نکته قابل توجه در این روش این است که اطلاعات موجود در گوشی پاک نخواهند شد و احتمال حل شدن مشکل شارژ نشدن گوشی  بسیار زیاد است.

نحوه استفاده از ReiBoot برای بازیابی سیستم، به شرح زیر است:

 • Tenorshare ReiBoot را دانلود، نصب و اجرا کنید. آیفون خود را با استفاده از کابل به رایانه شخصی خود وصل کنید. توصیه می‌شود از کابل اصلی لایتنینگ اپل استفاده کنید.

استفاده از ReiBoot برای بازیابی سیستم

 • نرم افزار به طور خودکار دستگاه متصل را شناسایی می‌کند، برای استفاده از ابزار بازیابی سیستم iOS، روی دکمه «شروع» کلیک کنید.
 • دو گزینه Standard Repair و Deep Repair را در صفحه بعد مشاهده خواهید کرد. گزینه Standard Repair را انتخاب کنید.

استفاده از system repair tool جهت جلوگیری از شارژ نشدن گوشی آیفون

 • اکنون نرم افزار شروع به دانلود ورژن نرم افزار مرتبط به دستگاه شما می‌کند. کافیست اندکی صبر کنید تا نرم افزار، دانلود را به اتمام برساند.

استفاده از ios system repair برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون

 • در مرحله بعد بر روی Start Standard Repair کلیک کنید تا برنامه به طور خودکار به رفع مشکلات مربوط به نرم افزار IOS بپردازد.

استفاده از ios system repair برای بازیابی سیستم عامل گوشی آیفون

 • در مرحله بعد و پس از اتمام مشکل یابی برنامه، گوشی آیفون را یکبار روشن و خاموش کنید و سپس شارژر را به آن متصل کنید و ببینید مشکل شارژ نشدن آیفون حل شده است یا خیر.
 

چرا آیفون بیشتر از 80 درصد شارژ نمی‌شود

از سر کار به خانه برگشته‌اید و می‌خواهید غذا بخورید، در ذهن خود میگویید تا غذا می‌خورم، گوشی آیفون خود را که 60 درصد شارژ دارد را به شارژ می‌زنم تا فول شارژ شود. 1 ساعت بعد سراغ گوشی خود می‌روید اما می‌بینید که شارژ گوشی آیفون بر روی 80 درصد گیر کرده است و بیشتر شارژ نمی‌شود.

چرا آیفون بیشتر از 80 درصد شارژ نمی‌شود

د

اگر در این موقعیت قرار گرفتید، اصلا نگران نباشید، رفع این مشکل خیلی سخت نیست. در ادامه علت بوجود آمدن این مشکل را بیان می‌کنیم و روش‌های حل این مشکل را توضیح می‌دهیم:

علت اینکه بعضی اوقات گوشی آیفون بیشتر از 80 درصد شارژ نمی‌شود، آپدیت جدیدی است که در IOS13 به گوشی‌های آیفون اضافه شده است. این قابلیت چه فایده‌ای برای گوشی‌های آیفون دارد؟ همانطور که گفتیم، شارژ کردن گوشی به میزان 100 درصد، عمر مفید باتری را کاهش می‌دهد. این قابلیت از 100 درصد شارژ شدن گوشی جلوگیری می‌کند تا عمر باتری کاهش پیدا نکند. یکی دیگر از فواید این قابلیت جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی آیفون است. اگر گوشی آیفون شما زیاد داغ شده باشد و شما گوشی را به شارژ بزنید، به لطف این قابلیت گوشی بیشتر از 80 درصد شارژ نمی‌شود تا از داغ شدن بیش از حد گوشی جلوگیری کند.

داغ شدن بیش از حد گوشی آیفون

برای رفع مشکل شارژ نشدن آیفون بیشتر از 80 درصد، می‌بایست سریعا گوشی خود را از شارژر جدا کنید و گوشی خود را خاموش کنید تا دمای گوشی پایین بیاید. اندکی در این حالت صبر کنید و سپس گوشی خود را به شارژ بزنید. اما راه حل راحت تری نیز وجود دارد و آن هم خاموش کردن قابلیت جدید Optimize battery charging می‌باشد. می‌توانید به تنظیمات باتری گوشی آیفون بروید و این گزینه را غیر فعال کنید.

خاموش کردن قابلیت جدید Optimize battery charging

خاموش کردن قابلیت جدید Optimize battery charging

راه حل‌های شارژدهی بهتر باتری آیفون

با اینکه باتری گوشی‌های آیفون از آیفون 11 به بعد بهبود یافت و مشکلات کمتری نسبت به سری آیفون‌های قبل از 11 دارد، اما باز هم شرکت اپل در زمینه باتری قدرتمند ظاهر نشده است و کماکان نیاز دارد تا عمر مفید باتری گوشی آیفون، سرعت شارژ شدن باتری و نگه داری شارژ گوشی آیفون را بهبود بخشد. در ادامه قصد داریم که راه حل‌های مختلفی را به شما آموزش دهیم تا گوشی آیفون شما شارژدهی بهتری ارائه دهید و دیرتر شارژ گوشی تمام شود. همچنین این موارد طول عمر باتری آیفون را افزایش می‌دهد.

 • روشنایی صفحه را تنظیم کنید یا Auto-Brightness را فعال کنید. نور پس زمینه‌ای که برای روشن کردن صفحه نمایش دستگاه شما استفاده می‌شود، انرژی زیادی مصرف می‌کند. با رفتن به Settings > Display & Brightness و کم‌نور کردن صفحه، می‌توانید نور پس‌زمینه را به حداقل برسانید.

تنظیم نور صفحه نمایش گوشی اپل برای شارژدهی بهتر باتری آیفون

با iOS 13، می‌توانید از حالت تاریک استفاده کنید که می‌تواند در مصرف باتری نیز صرفه‌جویی کند. به Settings > Display & Brightness بروید > Dark Mode را انتخاب کنید.

استفاده از حالت دارک مود برای شارژدهی بیشتر گوشی آیفون

اگر ترجیح می‌دهید روشنایی صفحه خود را تغییر ندهید و نمی‌خواهید از حالت تاریک استفاده کنید، می‌توانید روشنایی خودکار را روشن کنید. این کار مصرف باتری را توسط نور پس زمینه، بهینه می‌کند و به آیفون اجازه می‌دهد تا روشنایی صفحه را بر اساس نور فعلی محیط تنظیم کند. برای فعال کردن حالت روشنایی خودکار، به Settings > Accessibility > Display & Text Size بروید، به پایین بروید، سپس تنظیمات Auto-Brightness را پیدا کنید و با ضربه زدن روی دکمه آن را روشن کنید.

فعال کردن حالت روشنایی خودکار برای شارژ دهی بهتر گوشی آیفون

 • شارژ بهینه باتری را فعال کنید. بهینه‌سازی شارژ باتری که از iOS 13 به بعد به گوشی‌های آیفون اضافه شده است. این به باتری کمک می‌کند تا ظرفیت 100٪ را برای مدت طولانی تری حفظ کند. به Settings > Battery > Battery Health > Optimized Battery Charging بروید.

 • Location Service را غیرفعال کنید و یا استفاده از آن را به حداقل برسانید. آیفون به طور خودکار از یک آنتن GPS داخلی علاوه بر داده‌های 3G و Wi-Fi برای مکان یابی دقیق دستگاه استفاده می‌کند. بسیاری از برنامه‌ها از خدمات مکان یابی آیفون استفاده می‌کنند که در نهایت به عمر باتری آسیب می‌رساند. برای غیرفعال کردن خدمات مکان، Settings > Privacy > Location Services > OFF. بروید.

غیرفعال سازی سرویس موقعیت مکانی برای شارژ بهینه گوشی باتری

اگر نمی‌خواهید Location Service را به طور کامل غیرفعال کنید، با رفتن بهSettings > Privacy > Location Services آن را برای برخی از برنامه‌ها خاموش کنید.

راه حل‌های شارژدهی بهتر باتری گوشی اپل

 • Push Notification Service را غیرفعال کنید و آن را بر روی حالت  Fetch قرار دهید. این کار برای این است که در حالت Push انرژی بیشتری نسبت به حالت Fetch مصرف می‌شود. به Settings > Mail > Accounts > Fetch New Data بروید. روی Fetch New Data ضربه بزنید، سپس روی کلید Push ضربه بزنید تا خاموش شود.

غیر فعال کردن Push Notification Service برای شارژدهی بهتری گوشی آیفون

 • استفاده از  Force-quit apps : اگر از برخی برنامه‌ها استفاده نمی‌کنید، فراموش نکنید که آنها را ببندید زیرا می‌توانند عمر باتری را کاهش دهند. برای خروج از یک برنامه در iPhone، انگشت خود را از نوار اشاره به بالا بکشید و نگه دارید. برنامه‌ای را که می‌خواهید از آن خارج شوید را پیدا کنید و در حالت تغییر برنامه، انگشت خود را روی آن بکشید.

استفاده از Force-quit apps برای شارژ بهینه باتری گوشی آیفون

 • بلوتوث و وای فای را غیرفعال کنید. در صورتیکه نیازی به بلوتوث و وای فای ندارید، آن‌ها را بی مورد در حالت روشن قرار ندهید. زیرا در این حالت‌ها گوشی شما انرژی بیشتری مصرف می‌کند و به باتری گوشی، فشار وارد می‌کند. همچنین در مکان‌هایی که آنتن دهی ضعیف است سعی کنید که از اینترنت گوشی آیفون استفاده نکنید، تحت این شرایط گوشی شما برای یافتن آنتن، باتری بیشتری مصرف می‌کند.
 • app-specific notifications غیرفعال کنید. اگر این گزینه برای همه برنامه فعال باشد، برنامه‌ها برای شما اعلان‌های مختلفی را ارسال می‌کنند که موجب می‌شود باتری گوشی آیفون زودتر تخلیه شود. برای غیر فعال کردن این گزینه به Settings > Notifications بروید و اعلان‌ها را برای همه برنامه‌ها غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن app specific notifications برای شارژ بهینه گوشی آیفون

 • Auto Lock را بر روی 30 ثانیه قرار دهید. به این ترتیب، آیفون شما در صورت عدم استفاده به طور خودکار به حالت آماده به کار می‌رود، که برای صرفه جویی در مصرف باتری ضروری است. به Settings > Display & Brightness > Auto-Lock بروید و فاصله زمانی را روی حداقل 30 ثانیه تنظیم کنید.: این ویژگی مفید روشنایی نمایشگر را کاهش می‌دهد، به‌روزرسانی برنامه‌های پس‌زمینه و دانلود خودکار را غیرفعال می‌کند، انیمیشن‌های سیستم را به حداقل می‌رساند، وقتی باتری شما به 20% و 10% می‌رسد، آیفون شما پیشنهاد می‌کند که این حالت را با یک ضربه روشن کند. اما خودتان هم می‌توانید به Settings > Battery > Low Power Mode بروید و این قابلیت را فعال کنید.

فعال کردن Low Power Mode برای شارژ کردن بهینه گوشی باتری آیفون

 • اضافه کردن iPhone battery widget به صفحه اصلی گوشی: روی صفحه اصلی ضربه بزنید و نگه دارید تا برنامه‌ها در حالت Wiggle یا تکان خوردن قرار بگیرند. یا با نگه داشتن هر یک از برنامه‌ها از منوی کشویی Edit Home Screen را انتخاب کنید. دکمه + را در گوشه بالا سمت چپ فشار دهید.

اضافه کردن iPhone battery widget به صفحه اصلی گوشی آیفون

در صفحه جدید باز شده Batteries را جست و جو کنید.

رفع مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون

برای انتخاب ظاهر Battery Widget، انگشت خود را به چپ بکشید و + Add Widget را فشار دهید.

شارژ بهینه باتری گوشی آیفون

اکنون Widget ساخته شده رو به روی صفحه اصلی گوشی آیفون بکشید و رها کنید.

شارژ کردن بهینه گوشی آیفون با iphone battery widget

با این کار وضعیت باتری گوشی شما به صورت واضح تری بر روی صفحه اصلی گوشی شما نمایان می‌شود و شما همیشه آمار باتری گوشی آیفون و حتی لوازم جانبی مانند ایرپاد را خواهید داشت.

نحوه نمایش درصد باتری در گوشی آیفون

با نمایش درصد باتری آیفون می‌توانید مراقب سلامت باتری گوشی خود باشید. در صورتی که درصد باتری را در گوشی آیفون خود مشاهده نمی‌کنید به Setting>Battery بروید و گزنیه battery Percentage را فعال کنید.

نحوه نمایش درصد باتری در گوشی آیفون

نحوه نمایش درصد باتری در گوشی آیفون

سخن آخر

باتری گوشی آیفون یکی از نقاط ضعف این گوشی برطرفدار و جذاب می‌باشد، بنابراین اگر از گوشی خود مراقبت نکنید، اولین مشکلی که برایتان پیش می‌آید، مشکلات مربوط به شارژ نشدن گوشی آیفون خواهد بود. این مشکلات می‌تواند به دلایل نرم افزاری و یا سخت افزاری بوجود بیاد. اگر مشکل شارژ نشدن آیفون نرم افزاری باشد، برای شما راحت تر خواهد بود و خودتان می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. در مقابل اگر مشکل شارژ نشدن آیفون سخت افزاری باشد، کار مشکل خواهد بود و می‌بایست به یک تعمیرکار موبایل باتجربه مراجعه کنید. در هر صورت در این مقاله تمام دلایل شارژ نشدن گوشی آیفون برای شما توضیح داده شده است. همچنین راه حل‌های موجود برای رفع عدم شارژ گوشی آیفون را ارائه کرده‌ایم. امیدواریم که با مطالعه این مقاله دلیل شارژ نشدن گوشی آیفون خود را متوجه شده باشید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *