موبایل و تبلت

بهترین سه پایه گوشی و هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا+معرفی 8 مدل کاربردی 2023

بهترین سه پایه گوشی و هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا+معرفی 8 مدل کاربردی 2023

استفاده از سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری از زمانی رایج شد که بزرگترین کمپانی ها و غول های تکنولوژی بر سر طراحی و تولید دوربین های حرفه ای برای گوشی های هوشمند دست به رقابت زدند.دوربین های با کیفیت و رزولیشن بالا برای گوشی های موبایل باعث شده بسیاری از کاربران و حتی شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند برای فیلمبرداری از خدمات ، محصولات و موارد بسیار دیگر از بهترین سه پایه گوشی موبایل استفاده می کنند.

پایه نگهدارنده گوشی موبایل برای فیلمبرداری از بالا از پرکابردترین و بهترین نگهدارنده گوشی برای مواقعی است که می خواهیم بدون لرزش دستان و احتیاج به فرد دیگری از بالا یا روبرو با ارتفاع مشخصی از فعالیت های خود فیلمبرداری کنیم.فعالیت های نظیر نقاشی،آشپزی،عکسبرداری از محصولات ، آنباکس و نقد و بررسی و موارد اینچنین دیگری که توجیه منطقی و خوبیست تا از اهمیت خرید بهترین سه پایه های نگهدارنده گوشی موبایل برای فیلمبرداری از بالا مطلع شویم.این موارد تنها نمونه ای کوچک از کاربرد هولدر های موبایل برای فیلمبرداری از بالا است آنها درست مانند گوشی های موبایل نقش پر رنگی در زندگی ما دارند.

فهرست مطالب

انواع سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل

۳ پایه نگهدارنده گوشی موبایل دارای مدلها و انواع مختلفی است که هرکدام با طراحی های مختلفی تولید می شوند. برخی از آنها دارای بازوهای متحرک و بعضی دیگر از مدلها دارای بازوهای تاشو و انعطاف پذیر هستند.مدل های حرفه ای تر از بهترین تری پاد ها و سه پایه های نگهدارنده گوشی موبایل با قابلیت های هوشمندی نظیر تشخیص چهره و تغییر اتوماتیک زوایا مختلف برای عکسبرداری و فیلمبرداری تجربه کاربری بهتری را به ارمغان می آورند.اما به صورت کلی سه پایه نگهدارنده موبایل به 3 دسته تقسیم می شود.

سه پایه سنتی

این نوع از سه پایه‌های نگهدارنده که از قدیم تاکنون به عنوان یکی از کاربردی ترین تجهیزات برای عکاسان بوده است در حال حاضر نیز به عنوان سه پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری مورد استفاده قرار میگیرد.سه پایه‌های با قابلیت جمع شدن و باز شدن که از جنس آلومینیوم و فیبر کربن یا پلاستیک ساخته شده‌اند.به همین دلیل است که معمولا وزن سنگینی دارند و رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی در حال کمرنگ شدن هستند.

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل نوع سنتی

سه پایه گوریلا یا انعطاف پذیر

سه پایه موبایل گوریلا که با نام‌های مختلفی همچون عنکبوتی، اسپایدر، هشت پا، توپی نیز شناخته می شود ،یک نمونه هولدر موبایل برای فیلمبرداری است که پایه‌های آن با توجه به انعطاف پذیری بالایی که دارند در جهات مختلف و ارتفاعات گوناگون قابل تنظیم و نصب هستند. پایه‌های منعطف هولدر با توجه به اینکه در چه سطحی یا ارتفاعی قرار میگیرند دست ما را باز می‌گذارد تا بتوانیم آنرا روی هر سطحی نصب کنیم یا به دور شی دیگری بپیچانیم.

سه پایه گوریلا یا انعطاف پذیر

سه پایه رومیزی موبایل

سه پایه نگهدارنده رومیزی موبایل یا تری پاد یکی از قابل حمل ترین عضو سه پایه‌های نگهدارنده است که معمولا روی یک سطح مسطح و صاف قرار میگیرند و جهت فیلم برداری عکس برداری برای تولید کنندگان محتوا مناسب است .

سه پایه رومیزی موبایل

چرا باید از سه پایه موبایل استفاده کنیم

خرید سه پایه موبایل برای فیلمبرداری تنها به این دلیل نیست که ما به شخص دیگری نیاز نداریم تا از سوژه یا تصویر موردنظر فیلمبرداری یا عکسبرداری کند.بلکه سه پایه گوشی یکی از تجهیزات ضروری است که عمده دلایل فنی استفاده از آنها به ترتیب زیر است:

نوردهی طولانی مدت با کمک سه پایه

عکس های جذاب و دیدنی که به صورت حرفه ای  و نوردهی طولانی مدت در شب از چراغ های شهر و ساختمان های بلند گرفته می شود همگی در حالت ثابت و با استفاده از مدل های بهترین سه پایه گوشی موبایل و تری پاد است. شاید بتوان عکس های زیبایی هم با نگه داشتن گوشی در دست گرفت اما به صورت کلی با توجه به اینکه سرعت شاتر در نور کم می شود و لرزش دستان هرچند ناچیز باشد باعث می شود عکسهای شما تار و محو شدگی داشته باشد.

عکاسی در شب با سه پایه

عکاسی در شب با توجه به تاریک بودن و نور کم ،همیشه مشکلاتی را  برای عکاسان به ویژه افراد غیر حرفه ای به وجود آورده است.

عکاسی کلوز آپ با بهترین سه پایه گوشی برای فیلمبرداری

عکس برداری در شب با سرعت شاتر پایین یک روش عالی برای ثبت عکس در مواقعی است که نور کم است اما در نظر داشته باشید که شرط دیگر برای جلوگیری از کاهش کیفیت تصویر در تاریکی استفاده از سه پایه نگهدارنده موبایل جهت جلوگیری از لرزش است که در صورت عدم استفاده از سه پایه گوشی حتی با فعالسازی حالت شب در عکسبرداری کیفیت تصویر خوبی را نخواهید داشت.

عکاسی کلوز آپ با سه پایه

عکاسی کلوزاپ که در فاصله نزدیک از سوژه صورت می گیرد و نیازمند مهارت زیادی است.با استفاده از این تکنیک می توان جزئیات یک تصویر را از فاصله نزدیک به گونه ای نمایش داد که گویا عکاس آن تصویر را خلق کرده است.استفاده از بهترین سه پایه گوشی موبایل مانع از ایجاد هرگونه لرزش و محو شدگی در عکسبرداری از فواصل نزدیک می شود و به سادگی می توان از نماهای شگفت انگیزی همچون چکیدن قطرات آب باران از روی برگ درختان یا تلفیق و خطوط رنگ ها روی بدن حشرات یا حیوانات عکس برداری کرد.

عکاسی کلوز آپ با بهترین سه پایه گوشی برای فیلمبرداری

خلق تصاویری شگفت انگیز با جزئیات بیشتر که دیدن آنها علاوه بر درک بهتر نظم در جهان هستی ،برای هر شخصی هیجان انگیز است.

سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری

فیلمبرداری یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین روش های تولید محتوا است و در صورت فیلمبرداری با کیفیت و وضوح بالا تصویر ، ترافیک بالایی به سمت خود جذب خواهد کرد .بهترین مدل های سه پایه موبایل کمک می کند تا یک ویدیو با کیفیت و وضوح بالا بدون هیچ گونه لرزشی  ضبط کنید.

سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری از بالا

فیلمبرداری از بالا با بهترین سه پایه گوشی موبایل یکی دیگر از روش‌هایی است که اهمیت استفاده از پایه نگهدارنده گوشی را بیش از هر زمانی به ما یاداوری می‌کند.سه پایه موبایل برای فیلمبرداری از بالا یکی از پرکاربرد ترین نگهدارنده‌هایی است که برای معرفی و آنباکسینگ محصولات،آثار هنری، خدمات و موارد دیگر از نمای بالا استفاده می‌شود.

علاوه بر این ویدیوهای تایم لپس و در حال حرکت که معمولا از تعدادی عکس که در یک بازه زمانی مشخص به صورت پشت سرهم با سرعت زیاد گرفته شده اند به وجود می آید و نیاز مند یک سه پایه گوشی است.استفاده از سه پایه برای ویدیوهایی تایم لپس موجب میشود تا فریم ها به صورت پشت سره به صورت هماهنگ در یک قاب و فریم مشترک قرار بگیرند .

بهترین سه پایه گوشی برای فیلمبرداری از بالا

فیلمبرداری از بالا با موبایل چگونه است؟

برای اینکه بتوانیم یک فیلم یا عکس را به صورت حرفه ای و با کیفیت از بالا ضبط کنیم نیازمند پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری از بالا هستیم.یک پایه یا سه پایه قوی با قابلیت تحمل وزن و ثبت فیلم و عکس در زوایای مختلف در عین حال مقرون به صرفه.

راهنمای خرید و نکات مهم هنگام خرید سه پایه موبایل برای فیلمبرداری

 • جنس بدنه و متریال ساخت

طراحی و تولید سه پایه های نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری با متریال های مختلفی مانند فایبرگلاس،فلز،آلومینیوم و همچنین پلاستیک ساخته شده است.بدنه سه پایه های موبایل که از پلاستیک ساخته شده اند از استحکام کمتری برخوردار است به این ترتیب قیمت آنها ارزان است.همچنین سه پایه گوشی موبایل با بدنه ای از جنس آلومینیوم از استحکام بیشتر و قیمت بالاتری برخوردارند.

 • سایز و ارتفاع سه پایه

توجه به سایز سه پایه نگهدارنده و همچنین سایز محل نگهدارنده هولدر موبایل از مهمترین نکاتی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. یک سه پایه یا تری پاد اگر برای روی میز طراحی شده باشد نباید ابعاد بزرگی داشته باشد از طرفی محل نگهدارنده موبایل باید با سایز گوشی یا تبلت سازگار باشد.البته اغلب مدل های سه پایه گوشی برای فیلمبرداری با گوشی های موجود در بازار سازگار هستند اما در صورتی که گوشی یا تبلت های با سایز بزرگتر دارید به حداکثر اندازه محل نگهدارنده گوشی دقت کنید.

 • وزن سه پایه و حمل آسان

کاربرانی که برای تولید محتوا در مکان و فضاهای مختلف از سه پایه گوشی استفاده می کنند باید بتوانند به سادگی آنرا با خود حمل کنند و در نقاط دلخواه با قرار دادن آن به فیلمبرداری و عکس برداری بپردازند.وزن سبک و قابلت تاشدن و باز شدن سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری از نکات مهمی که موجب حمل آسان و ساده می شود.

 • ریموت کنترل و قابلیت کنترل از راه دور

ریموت کنترل همراه با سه پایه نگهدارنده با قابلیت اتصال بلوتوث به کاربر این امکان را می دهد تا در هنگامی که گوشی موبایل را روی سه پایه قرار دهد و با اتصال بلوتوث، به سادگی کنترل دوربین گوشی و شات های خود را در دسترس داشته باشد .

ریموت کنترل و قابلیت کنترل از راه دور
 • قابلیت چرخش و استفاده افقی و عمودی:

قابلیت چرخش به تمام جهات به کاربر اجازه می دهد که در زوایای مختلفی به فیلمبرداری یا عکسبرداری بپردازد.

قابلیت چرخش و استفاده افقی و عمودی:

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که گیره نگهدارنده موبایل در سه پایه قابلیت تنظیم و چرخش برای استفاده افقی و عمودی را داشته باشد.

 • قیمت سه پایه موبایل برای فیلمبرداری

یکی دیگر از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار که قبل از خرید باید به آن توجه کنیم قیمت سه پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری است . در ادامه این مقاله یک لیست از مدلهای بهترین سه پایه ها و تری پاد های نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری را به شما معرفی می‌کنیم که براساس تجربه کاربران در استفاده از سه پایه‌های موبایل و هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا گزینه مناسبی هستند.

 • اندازه گوشی:

هولدرهای موبایل در اندازه‌های مختلف وجود دارند، بنابراین باید یکی را انتخاب کنید که با گوشی شما سازگار باشد.

کاربرد تری پاد و پایه نگهدارنده گوشی

اگر میخواهید در فیلمبرداری خود از لرزش و تار شدن تصاویر خود جلوگیری کنید و یک ضبط ثابت و ایده آل برای ویدیوهای کانال یوتیوب،آپارات یا فیلمبرداری از خدمات ،آشپزی،آثار هنری و نقاشی های خود داشته باشید به بهترین سه پایه گوشی موبایل یا تری پاد برای فیلمبرداری نیاز دارید.

فیلمبرداری با سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل

همیشه شرایطی به وجود خواهد آمد که با خود بگوییم  اگر یک سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری داشتیم بدون نیاز به کسی از صحنه و سکانس مورد نظر خود فیلمبرداری یا عکسبرداری کنیم.حتی اگر بهترین گوشی های موبایل با بهترین دوربین های ضد لرزش و لرزشگیر اپتیکال باشند اگر در هنگام فیلمبرداری و عکسبرداری دست ما دچار لرزش شود باعث به همریختگی پیکسل ها و بی کیفیت شدن عکس یا فیلم میشود پس استفاده از سه پایه موبایل ایده خوبی است.

همچنین صاحبین بسیاری از کسب و کارهای نوپا و آنلاین جهت معرفی محصولات و یا خدمات خود نیاز به سه پایه نگهدارنده یا پایه گوشی برای فیلمبرداری از بالا دارند تا بتوانند با تنظیم زاویه از بالا به فیلم برداری بپردازند.

بهترین سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری

برای فیلمبرداری استفاده از بهترین سه پایه گوشی برای فیلمبرداری علاوه بر مزایایی که به آنها اشاره کردیم امکان فیلمبرداری بی نیاز به شخص دیگری را برای ما فراهم میکند. در صورتی که انتخاب درست و دقیقی داشته باشید بهترین سه پایه های نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری با قابلیت تحمل وزن گوشی های موبایل و حتی دوربین یک فیلمبرداری بدون لرزش و با کیفیت را ارائه می دهد.

سه پایه نگهدارنده گوشی یانتنگ مدل VCT-5208 به همراه ریموت کنترل

سه پایه گوشی یانتنگ مدل VCT-5208  یک ابزار جانبی برای عکاسان، فیلمبرداران و تولید کنندگان محتوا است که تحمل وزن گوشی موبایل و دوربین‌های کمتر از 2 کیلوگرم را دارد .این سه پایه موبایل با طراحی سنتی دارای ریموت کنترل است که با اتصال بلوتوث به گوشی، امکان بزرگنمایی، کوچک نمایی و گرفتن عکس و ویدیو را برای کاربر مهیا می‌کند.سازکاری با سیستم‌های اندروید، Ios از ویژگی‌های دیگر این سه پایه گوشی است.

سه پایه نگهدارنده گوشی یانتنگ مدل VCT-5208 به همراه ریموت کنترل بهترین هولدر موبایل برای فیلمبرداری

جنس بدنه از آلومیینوم مقاوم با وزن 600 گرم است که حمل سه پایه را آسان کرده است.گیره نگهدارنده سه پایه دارای قابلیت چرخش 360 درجه است که می‌توان با چرخش آن زاویه دید مورد نظر را تنظیم کرد.4 گیره به روی پایه‌های سه پایه قرار دارد که با باز کردن آن ارتفاع سه پایه به 125 سانتیمتر و با بستن آن ارتفاع سه پایه به 43 سانتی متر قابل تغییر است.

فیلمبرداری از بالا با سه پایه موبایل

بهترین سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری از بالا

زمانی که قصد فیلمبرداری از بالا را داریم یکی از مطمئن ترین روش ها جهت جلوگیری از لرزش و ضبط ویدیوهایی با کیفیت تر استفاده از سه پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری از بالا است. در این شرایط ، در صورت عدم استفاده از سه پایه ،به شخص دیگری احتیاج خواهیم داشت که در اینصورت نیز لرزش دست موجب محو شدن و کاهش کیفیت تصویر می شود.

تری پاد و سه پایه نگهدارنده گوشی برای تولید محتوا

از وقتی که فعالیت های مختلفی جهت تولید تولید محتوا در رسانه های اجتماعی  به اوج خود رسیده است اهمیت استفاده و خرید سه پایه گوشی برای تولید محتوا پر رنگ تر شد.

عکاسی از محصولات و خدمات،ضبط ویدیوهای معرفی و نقد و بررسی محصولات (آنباکسینگ) فیلمبرداری از نقاشی،طراحی،نقشه کشی یا روند کاری یک پروژه یا رویدادی مهم نمونه های کاربرد 3 پایه نگهدارنده موبایل برای تولید محتوا است.

بهترین سه پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری از بالا ( تولید محتوا)

یک سه پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری از بالا جهت تولید محتوا تولید و کاربردهای متعددی که دارد برای بلاگرها، اینفلوئنسرها و. . . ضروری است. یک عکس خوب با کیفیت، می‌تواند بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کند و سبب افزایش ترافیک شود. اکثر ولاگرا و اینفلوئنسرا از سه پایه نگهدارنده رومیزی برای تولید محتوا در فضای بسته و محیط‌های اداری استفاده می‌کنند و یک سه پایه حرفه‌ای تر برای فیلمبرداری در فضاهای باز با قابلیت‌های ویژه نیز بهره مند هستند.

برای صرفه جویی در هزینه میتوان از سه پایه نگهدارنده T شکل  استفاده کرد ،که به صورت چندکاره طراحی شده است.شاید کمی وزن آن بالا باشد اما برای فیلمبرداری از بالا و هم فیلمبرداری از محیط های باز و بسته مناسب است.

در هر صورت انتخاب بهترین سه پایه موبایل برای تولید محتوا به عوامل مختلفی مانند محیط استفاده، نوع استفاده و فیلمبرداری یا عکس برداری بستگی دارد . در ادامه چند نمونه از بهترین سه پایه‌های نگهدارنده گوشی برای تولید محتوا را به شما معرفی خواهیم کرد.

سه‌ پایه افقی موبایل پاناسون Panasun M2 Tripod 805 New

طراحی سه پایه نگهدارنده موبایل پاناسون مدل M2-805  که به سه پایه تی موبایل یا سه پایه افقی نیز شناخته می‌شود به گونه‌ای است که هم برای فیلمبرداری از بالا و هم برای عکسبرداری و فیلمبرداری از روبرو مناسب است.

با قرار دادن میله به صورت افقی روی سه پایه می‌توان به سادگی از بالا فیلمبرداری کرد و با خارج کردن این میله و قرار دادن هولدر یا گیره نگهدارنده گوشی به  صورت عمودی روی سه پایه می‌توان از روبرو تصاویر خود را ثبت و ضبط کرد . تحمل وزن سه پایه تا 2 کیلو گرم است و ارتفاع آن در حالت باز شده 80 سانتی متر و در حالت بسته 53 سانتی متر است.

سه‌ پایه افقی موبایل پاناسون Panasun M2 Tripod 805 New بهترین تریپاد برای فیلمبرداری از بالا

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل آیفون برای فیلم برداری

گوشی‌های آیفون یکی از بهترین دستگاه‌های هوشمند برای فیلمبرداری و عکسبرداری هستند چرا که دارای دوربین‌ با کیفیت، شفافیت و وضوح بالا هستند و از تکنولوژی‌های روز دنیا در طراحی آنها استفاده شده است.

اگر شما هم آن دسته از افرادی هستیدی که با گوشی اپل خود به ثبت احساسات و خاطرات خود می‌پردازید و از مناطق و مناظر مختلف تاریخی، تفریحی گردشگری فیلمبرداری و عکس برداری می‌کنید به یک سه پایه نگهدارنده گوشی برای آیفون نیاز دارید. در این مقاله ما یکی از بهترین سه پایه‌های گوشی آیفون برای فیلمبرداری را به شما معرفی می‌کنیم:

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل مدل Joby Gorilla Pod 1K Flexible Mini

سه پایه موبایل گوریلا مدل Joby Gorilla Pod 1K  یکه سه پایه انعطاف پذیر است که به دلیل وزن و ابعاد بسیار کوچکی که دارد به سادگی می‌توان آنرا حمل کرد. تحمل پذیری این نگهدارنده معادل 1 کیلو گرم است و با انعطاف پذیری بالایی که دارد میتوان آنرا به دور اشیا پیچید و با سری توپی قابل تنظیمی که دارد می‌توان زاویه دید را در جهات مختلف متناسب با نیاز خود تغییر داد.

برای قرارگیری بهتری پایه‌های سه پایه گوریلا، طراحی آن به صورت زنجیره‌ای از توپ‌های به هم پیوسته تشکیل شده و جنس آنها ترکیبی از پلاستیک abs و فولاد ضد زنگ است که برای دوام و قرار گیری بهتر روی سطوح ناپایدار مناسب است.

best mobile tripod for iPhone

سه پایه نگهدارنده رومیزی موبایل

سه پایه‌های نگهدارنده رومیزی موبایل یکی از کوچکترین انواع سه پایه گوشی یا تریپاد‌های موبایل هستند که روی میز قرار می‌گیرند. ابعاد کوچک و قابل حمل از مهمترین ویژگی‌های این نوع از تریپادها است که با توجه به نوع کاربری و حمل آسان می‌توانید به راحتی از یک محیط به محیط دیگر آنرا جابجا کنید.

بهترین سه پایه نگهدارنده رومیزی موبایل

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل یونیمات Unimat D-909 II

سه پایه نگهدارنده موبایل unimat D-909 II یک نگهدارنده گوشی برای قرار دادن روی سطوح صاف مانند میز طراحی شده است. این هولدر رومیزی موبایل دارای پایه‌هایی با قابلیت تا شدن است که در حالت بسته 16 سانتی متر و در حالت باز بدون در نظر گرفتن گیره 20 سانتی است. این نگهدارنده رومیزی را می‌توان به دلیل قابلیت چرخش 360 درجه‌ای که دارد به صورت افقی و عمودی استفاده نمود.

سه پایه نگهدارنده گوشی موبایل یونیمات Unimat D-909 II بهترین سه پایه گوشی رومیزی برای فیلمبرداری

فیلمبرداری از بالا با پایه نگهدارنده گوشی

فیلمبرداری از بالا همیشه نیازمنده به سه پایه موبایل نیاز نیست ، پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری از بالا می تواند به گونه ای باشد که با قرار گرفتن گیره ی آن به دوره لبه میز و تراز کردن ارتفاع ، فضای کمتری از میز ما را اشغال می کند.بدین ترتیب حمل آنها آسانتر است و فضای بیشتری برای فیلمبرداری وجود دارد و میز کار ما شلوغ نمی شود.

علاوه بر این مدل های مختلفی از هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا وجود دارد که طراحی انعطاف پذیری دارند یا مجهز به بازوهای متحرکی هستند که قابلیت تنظیم و تغییر ارتفاع و زاویه دید را در اختیار کاربر قرار می دهند.

مدل های مختلفی از هولدر موبایل ماشین،دوچرخه،رومیزی در فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس موجود است که با بررسی مشخصات و ویژگی های هرکدام می توانید نسبت به خرید هولدر گوشی اقدام کنید.

پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری از بالا

هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا با توجه به نوع کاربری ساده ای که دارد بسیار پر کاربرد است و با طراحی کوچک و جمع و جور جهت قرار گیری روی میز با قابلیت تنظیم ارتفاع طراحی شده است که بتوان زاویه و میزان بزرگنمایی ویدیو را با تنظیم ارتفاع کنترل کرد و علاوه بر فیلمبرداری از بالا دارای قابلیت های دیگری مانند چرخش 360 درجه به صورت عمودی و افقی است.

بهترین پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری از بالا

در مقاله ای جداگانه بهترین هولدر موبایل با کاربردهای مختلف را به شما معرفی کرده ایم که با مطالعه آن می توانید با انواع هولدر موبایل و کاربردهای مختلف آن آشنا شوید.

بهترین پایه گوشی برای فیلمبرداری از بالا معمولا با ابعاد کوچک و قابل حمل تری نسبت به سه پایه‌های موبایل تولید می‌شوند. چرا که آنها برای فیلمبرداری از بالا طراحی شده‌اند و معمولا ارتفاع نسبتا زیادی ندارند و به لبه یا روی میز متصل می‌شوند.

سه پایه پاناسون مدل m2 که یکی از گزینه های خوب برای فیلمبرداری از بالا است،اما ممکن است شما بدنبال یک پایه موبایل بالا سر برای فیلمبرداری از بالا با ابعاد کوچکتر برای روی میز کار خود باشید تا فضای بیشتری در اختیارتان باشد.

پایه نگهدارنده تبلت و موبایل راک مدل RPH0895

پایه نگهدارنده تبلت و موبایل راک مدل RPH0895 یک هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا است و دو بازوی متحرک از جنس فلزی دارد که با خم شدن و تا شدن به حالت‌های موردنظر، متناسب با ارتفاع شما قابل تنظیم است.

این پایه نگهدارنده گوشی علاوه بر فیلمبرداری از بالا با قابلیت‌های مختلفی همچون چرخش 360 درجه و تنظیم زاویه در راستای دید است که در استفاده‌های طولانی مدت مانع از درد کمر و آسیب رسیدن به چشم و گردن کاربر می‌شود. این هولدر مناسب برای موبایل و تبلت‌های 4. 5 تا 10. 5 اینچ است و می‌توان در حالت‌های افقی و عمودی به فیلمبرداری از بالا بپردازید.

پایه نگهدارنده تبلت و موبایل برای فیلمبرداری از بالا مدل Rock RPH0895

بهترین پایه نگهدارنده گوشی موبایل برای تولید محتوا

در مواقعی بسیار زیادی که برای فیلمبرداری و تولید محتوا در وب سایت ها و رسانه های اجتماعی مشغولیم نیازمند این هستیم تا از یک شی یا فعالیت خاصی از بالا فیلمبرداری کنیم.در این مواقع با بهترین هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا می توانیم به بهترین شکل ممکن با تراز عمودی و افقی تصاویر خود را ثبت و ضبط کنیم .

بدیهی است که در مواقعی که نیازمند به تولید محتوای صوتی یا پادکست صوتی هستیم ، یک پایه میکروفون یا بازوی نگهدارنده موبایل و تجهیزات جانبی به تولید کننده محتوا کمک می کند تا در حین فیلمبرداری ،تجهیزاتی روشنایی مانند رینگ لایت یا تجهیزات صوتی مانند میکروفون را به روی بازوی نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری تنظیم نمایند.

پایه نگهدارنده موبایل Boya By-ba30

پایه نگهدارنده بویا مدل By-Ba30 در واقع یک بازوی نگهدارنده است که با اتصال گیره‌ای که دارد لبه میز قرار می‌گیرد و مناسب برای نصب میکروفون، گوشی و سایر تجهیزات فیلمبرداری است. جنس بدنه آن از نوع فلزی است و تحمل وزن تا 2 کیلو گرم را دارد.بازو نگهدارنده بویا ba30  به کمک 3 مفصلی که روی آن قرار دارد قابلیت تنظیمت زاویه در جهات مختلف را دارد.

پایه نگهدارنده موبایل Boya By-ba30

این پایه نگهدارنده گزینه خوبی برای تولید کنندگان محتوا است .تحمل پذیری وزن بازو‌های نگهدارنده به تولید کنندگان محتوا کمک می‌کند علاوه بر میکروفون بتوانند به راحتی سایر تجهیزات فیلمبرداری خود ائم از میکروفون، گوشی موبایل و رینگ لایت را به روی بازوی متحرک قرار دهند .حداقل ارتفاع این پایه در حالت بسته 43 سانتی متر و حداکثر طول آن 66 سانتی متر است که به عنوان بهترین هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا مناسب است.

بهترین پایه نگهدارنده گوشی اپل برای فیلمبرداری از بالا

پایه نگهدارنده گوشی موبایل مدل Arkon pro Stand

هولدر گوشی برای فیلمبرداری از بالا مدل Arkon pro مناسب برای هر گوشی موبایل اپل از مدل های قدیمی گرفته تا مدل های جدید Iphone 14,iphone 14 max  را در خود جای می دهد.این پایه نگهدارنده به راحتی لبه ی میز قرار میگیرد و دارای 5 نقطه مفصلی با قابلیت تنظیم است که امکان تغییر زاویه و ارتفاع برای فیلمبرداری از بالا را به بهترین شکل ممکن فراهم می سازد.

هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا مدل Arkon pro بهترین پایه نگهدارنده گوشی اپل برای فیلمبرداری از بالا

پایه نگهدارنده گوشی برای عکس سلفی

حتما شما تاکنون در مکان های تفریحی دیده اید که گاها عده ای از شما دعوت می کنند که از آنها عکس برداری کنید یا شاید دیده اید عده ای با در دست داشتن یک پایه سلفی در حال عکسبرداری و فیلمبرداری از لحظات خوش زندگی خود در مکان های تاریخی یا تفریحی هستند.مونوپاد یا دسته سلفی به عنوان یک پایه نگهدارنده با میله هایی است که قابلیت باز و بسته شده دارند و به دلیل وزن و ابعاد نه چندان بزرگی که دارند به راحتی قابل حمل هستند.
پایه یا سه پایه ای تاشو با ارتفاع نه چندان زیاد جهت فیلمبرداری با موبایل از خود که بدون دسترسی مستقیم به گوشی موبایل با کلیدی که روی مونوپاد قرار دارد ،برای کاربر کنترل عکسبرداری، فیلمبرداری،بزرگنمایی و کوچک نمایی تصاویر را فراهم میکند.

بهترین مونوپاد یا نگهدارنده موبایل برای عکس سلفی

مونوپاد یانتنگ مدل 1288 به همراه ریموت کنترل

مونوپاد یانتنگ مدل 1288 به عنوان یکی از بهترین مدل های دسته سلفی برای فیلمبرداری و عکسبرداری گزینه بسیار مناسبی است. این پایه سلفی از جنس آلومینیوم ساخته و در حالت بسته 42.5 سانتی متر است.3 گیره تلسکوپی روی دسته سلفی قرار دارد که با باز کردن هر کدام می توان ارتفاع مونوپاد را تا 125 سانتی متر تغییر داد. یک عدد ریموت کنترل به روی دستگیره مونوپاد قرار داد که با اتصال بلوتوث به گوشی موبایل شما چه اندروید و چه آیفون مدیریت شات ها و بزرگنمایی و کوچک نمایی تصویر را در اختیارتان قرار می دهد.

مونوپاد یانتنگ 1288-بهترین دسته سلفی برای فیلمبرداری

ایده های خلاقانه فیلمبرداری از بالا با گوشی

ضمن معرفی نکات مهم در خرید بهترین پایه نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری از بالا با چند مدل از بهترین و پر طرفدارترین سه پایه‌ها و هولدر موبایل آشنا شدیم اما ایده‌ها و ترفندهای خلافانه دیگری برای فیلمبرداری از بالا با گوشی وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

استفاده از کتاب های قطور

استفاده از کتاب های قطور

همه افرادی که تجربه تولید محتوا و فیلمبرداری از آثار هنری و یا حتی آموزش کوتاه را دارند احتمالا در ابتدای کار از کتاب های پهن و قطور خود برای قرار دادن گوشی خود در ارتفاع مشخصی استفاده کرده اند.بدین صورت که کتاب های پهن و قطور را روی هم چیده و گوشی را به گونه ای قرار می دهید که قسمت دوربین گوشی به روی کتاب ها نباشد و بتوان زاویه فیلمبرداری را تنظیم کرد،می توان جهت جلوگیری از سقوط گوشی ، یک کتاب یا شی دیگری روی قسمت خالی گوشی قرار داد.

استفاده از آینه

استفاده از آینه برای فیلمبرداری از بالا یک ایده یا روش خلاقانه دیگری است که شاید در خیلی از فیلم های سینمایی هم نمونه های مختلف آنرا دیده باشیم.با قرار دادن یک آینه در قسمت بالای جایی که قصد فیلمبرداری از آن را دارید می توانید به راحتی ، آنچه که از بالا فیلمبرداری می شود ببینید و تحت کنترل داشته باشید.پس از آن دوربین گوشی را به سمت آینه گرفته و فیلمبرداری کنید پس از ضبط فیلم به کمک نرم افزارهای کاربردی و ویرایش ویدیو ، کادر ویدیو را مشخص کرده و المان های اضافه را از تصویر حذف نمایید.

استفاده از میز و صندلی

استفاده از میز و صندلی یک ایده دیگر برای استفاده از وسایل به عنوان سه پایه جهت فیلمبرداری از بالا می‌باشد که برای این کار ابتدا باید 2 صندلی را روی زمین یا یک سطح صاف مانند میز قرار دهید به طور که پشت صندلی‌ها با فاصله‌ای اندک روبروی هم قرار بگیرند.

پس از آن یک خط کشی یا چوب به صورت افقی به روی پشتی‌های صندلی قرار داده و موبایل خود را با یک کش یا طناب به گونه‌ای به چوب وصل کنید که تعادل چوب به هم نخورده و همچنین دوربین گوشی به سمت پایین باشد تا بتواند از بالا فیلمبرداری کند.در صورت مشاهده شدن پایه‌های صندلی یا سایه آن می‌توانید با زوم کردن اشیا و سایه‌های اضافه را از کادر خارج کنید.

استفاده از مونوپاد و سه پایه رومیزی

Yuntent yt 1288 monopad with yt 228 tripod

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای فیلمبرداری از بالا برای تولید کنندگان محتوا و آن دسته از افرادی که کارهای بلاگری، عکسبرداری، فیلمبرداری انجام می‌دهند استفاده ترکیبی از لوازم و تجهیزاتی است که از آنها استفاده‌های مختلفی انجام می‌دهیم. اکثر افراد علاقه مند به فیلمبرداری و عکسبرداری از یک مونوپاد یا دسته سلفی استفاده می‌کنند که یکی از مدل‌های پرفروش و محبوب را در این مقاله به شما معرفی کردیم.

مونوپاد یانتنگ مدل 1288 و سه پایه رومیزی yt-1288

مونوپاد یانتنگ مدل 1288 و سه پایه رومیزی YT-228

سه پایه رومیزی یانتنگ Yt-228 و مونوپاد یانتنگ 1288  به ترتیب یکی از محبوب ترین تری سه پایه‌های رومیزی و دسته‌های سلفی برای عکاسان و فیلمبرداران است.

با قرار دادن و پیچ کردن مونوپاد یانتنگ به روی سه پایه می‌توانید برای فیلمبرداری از بالا از این ترکیب مکمل استفاده کنید.با قراردادن گوشی روی سه پایه می‌توانید تا 360 درجه آنرا بچرخانید و با استفاده از ریموت کنترلی که دارد به راحتی با اتصال بلوتوث از راه دور به فیلمبرداری ، گرفتن عکسهای سلفی  موبایل گرافی در زوایای مختلف بپردازید.

نکات مهم هنگام استفاده از هولدر موبایل یا سه پایه نگهدارنده برای فیلمبرداری:

 • انتخاب نوع عکس‌ها و فیلم‌هایی که می‌خواهید بگیرید: اگر می‌خواهید عکس‌های سلفی بگیرید، از مونوپاد استفاده کنید.اگر می‌خواهید فیلمبرداری کنید، یک سه‌پایه یا استابلایزر انتخاب بهتری است.
 • هولدر را در مکانی ثابت قرار دهید: اگر از سه‌پایه یا هولدر موبایل استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که در مکانی ثابت قرار گرفته است. این به جلوگیری از لرزش دوربین و تار شدن تصاویر کمک می‌کند.
 • از زوایای مختلف برای فیلمبرداری و عکسبردای استفاده کنید: از امتحان کردن زوایای مختلف عکسبرداری و فیلمبرداری نترسید. ممکن است از نتیجه شگفت‌زده شوید.
 • از نورپردازی خوب استفاده کنید: نورپردازی خوب برای گرفتن عکس‌ها و فیلم‌های باکیفیت ضروری است. اگر در نور کم عکسبرداری یا فیلمبرداری می‌کنید، سعی کنید از نور مصنوعی استفاده کنید.

نتیجه گیری

با اهمیت استفاده از پایه‌های نگهدارنده گوشی برای فیلمبرداری آشنا شدیم و به بررسی ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف انواع سه پایه گوشی و هولدر گوشی برای فیلمبرداری از بالا پرداختیم.آنچه این دو را از یکدیگر متمایز می‌کند در نوع فیلمبرداری است .هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا جهت ثبت و ضبط تصویری از یک سوژه از نمای بالا کاربرد دارد.

بهترین سه پایه گوشی برای فیلمبرداری، برای تصویر برداری حرفه‌ای تر از نماهای مختلف استفاده می‌شود و تصویر برداری آنها به یک زاویه محدود نمی‌شود همچنین با توجه به اینکه در فضای باز یا بسته استفاده می‌شود می‌تواند ویژگی‌های متعددی داشته باشد که در این مقاله سعی کردیم 8 مدل از بهترین سه پایه‌های موبایل، تری پاد و هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا را با توجه به نظرات کاربران معرفی کنیم.

فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس انواع سه پایه نگهدارنده گوشی و هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا را با توجه به تجربه کاربری فیلمبرداران، عکاسان و تولید کنندگان محتوا با بهترین قیمت در اختیار کاربران قرار داده است تا ضمن مشاهده مشخصات و ویژگی‌های هرکدام یک خرید امن در کوتاه ترین زمان را تجربه کنند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

عبارات مرتبط با محتوا

یک نظر در “بهترین سه پایه گوشی و هولدر موبایل برای فیلمبرداری از بالا+معرفی 8 مدل کاربردی 2023

 1. حدیث شاکری گفت:

  مقاله مفیدی درباره ی بهترین سه پایه های موبایل برای فیلمبرداری از بالا بود من از ترکیب مونوپاد و سه پایه استفاده کردم ممنون از پیشنهادتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *