نمایش 1–30 از 74 نتیجه

تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات

در عصر دیجیتال و رسانه های اجتماعی امروزی، ما به تجهیزات ذخیره سازی برای ذخیره داده های خود نیاز داریم.

اکثر مردم روزانه ساعت ها در فضای مجازی وقت خود را سپری می کنند و بیشتر وقت خود را با انواع رایانه ها و گوشی موبایل مشغول  ارتباط، اشتراک گذاری عکس ها، فیلم ها، ویرایش اسناد، فعالیت های پروژه، فعالیت های حرفه ای و غیره هستند. همه این داده ها نیاز به فضایی برای ذخیره سازی یا همان استوریج هستند.

انواع تجهیزات ذخیره سازی

فلاپی دیسک ها: از اولین دستگاه ذخیره سازی قابل حمل بودند که حجم ذخیره سازی بسیار کمی داشتند و دیگر کاربردی ندارند.

دستگاه های ذخیره سازی نوری: سی‌دی‌ها دی‌وی‌دی‌ها و دیسک‌های; Blue-Ray بیشتر برای پخش موسیقی و ویدیو استفاده می‌شوند، همچنین فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به فلاپی دیسک ها دارند.

کارت حافظه: بیشترین کاربرد در گوشی های موبایل، دوربین های عکاسی، دوربین های محافظتی بی سیم و حرفه ای و بسیاری از دستگاه های هوشمند دارند. و در حافظه های مختلفی در بازار عرضه می شوند.

فلش مموری:یک دستگاه استوریج پرطرفدار، قابل حمل و بسیار کاربردی هستند که امروزه با فضای ذخیره سازی تا 2 ترابایت هم تولید می شوند.

هارد اکسترنال:حافظه SSD و هارد دیسک HDD دو نوع رایج از هارد اکسترنال هستند که بیشترین فضای ذخیره سازی در اختیار کاربر قرار می دهند.

بهترین برندهای تجهیزات ذخیره سازی

برند های بسیار زیادی تجهیزات ذخیره را به بازار عرضه می کنند که می توان به برند هایی نظیر وریتی، ویکومن، ایکس انرژی، اس ای دیتا، جم اس تی و … اشاره کرد.با مراجعه به فروشگاه اینترنتی دیجی ایساتیس میتوانید انواع برندهای معتبر از این تجهیزات را مشاهده و نسبت به خرید انواع تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات اقدام نمایید.