موبایل و تبلت

راهنمای راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل از صفر تا 100

راهنمای راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل از صفر تا 100

با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن استفاده از تلفن‌های همراه، راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل به یکی از کسب و کارهای سودآور تبدیل شده است. یک فروشگاه لوازم جانبی موبایل می‌تواند بر روی بستر اینترنت یا در فضای فیزیکی مغازه فعالیت خود را شروع کند. از سوی دیگر این روزها محصولات مختلفی در زیر مجموعه لوازم جانبی موبایل قرار می‌گیرند که هر کدام از آنها مشتریان خاص خود را دارند.

اگر قصد راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل را دارید، باید حتماً به صورت آگاهانه اقدام به شروع و راه اندازی یک فروشگاه لوازم جانبی موبایل کنید. چرا که اگر جنبه‌های مختلف این کار را مدنظر قرار ندهید، ممکن است با ورشکستگی مواجه شوید. در ادامه این مطلب از مجله دیجی ایساتیس ما راهنمای راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل از صفر تا 100 را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

فهرست مطالب

روش‌های راه اندازی فروشگاه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر

به طور کلی برای راه اندازی فروشگاه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر میتوان دو روش اصلی در نظر گرفت:

 • مغازه فیزیکی لوازم جانبی موبایل

روش اول تاسیس یک مغازه لوازم جانبی موبایل فیزیکی در محیط‌های شهری است. روند کاری مغازه‌ها نیز به شکلی می‌باشد که مشتری برای خرید محصول به مغازه شما وارد می‌شود و از بین اجناس مختلف گزینه مورد نظر خود را پیدا می‌کند.

 • راه اندازی فروشگاه اینترنتی

روش دوم راه اندازی سایت فروشگاهی لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر است. در این روش روند کار به صورتی است که مشتریان بعد از جستجو در خصوص لوازم جانبی مورد نظر خود، به سایت شما هدایت می‌شوند. البته نباید فراموش کرد که امکان راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر یا فروشگاه فیزیکی برای عمده فروشی و خرده فروشی نیز وجود دارد.

راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل به صورت فیزیکی

راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل به صورت فیزیکی

افرادی که قصد راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل به صورت فیزیکی را دارند، باید قبل از همه چیز شرایط محل احداث مغازه را بسنجند و ببینند که آیا این کسب و کار در محیط مورد نظر آنها امکان سود دهی دارد یا خیر. جهت راه اندازی فروشگاه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر به شکل فیزیکی ابتدا باید مغازه مورد نظر خود را خریداری و کرایه کنید و سپس، اقدام به گرفتن مجوز‌های لازم نمایید.

در مرحله بعدی باید از طریق عمده فروشان لوازم جانبی مورد نیاز بازار را تهیه کنید. در این مرحله بهتر است حتما ریسک‌های احتمالی ناشی از به فروش نرفتن اجناس را مد نظر قرار دهید و سعی کنید لوازم جانبی خریداری شده مربوط به گوشی‌هایی باشند که در بازار از آنها استقبال بیشتری شده است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل

online shop setup bl

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل دو راهکار اصلی پیش روی شما وجود دارد که می‌توانید از آنها به عنوان مکمل یکدیگر نیز استفاده کنید. راه اندازی یک پیج یا کانال در اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام یا تلگرام می‌تواند راهکار خوبی باشد و به شما امکان استفاده از تکنیک‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را بدهد.

 راه اندازی سایت نیز روش بسیار خوبی است که برای موفق شدن در این زمینه باید حتماً صبر و تداوم بالایی داشته باشید. چرا که مراحل انجام سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نیاز به زمان و فعالیت مداوم دارد. اما نباید فراموش کرد که یک فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل به صورت ۲۴ ساعته امکان ارائه خدمات به مشتریان را دارد و از طرفی مشتریان محصولات شما از سراسر کشور می‌توانند از وب سایت فروشگاهی لوازم جانبی موبایل خرید کنند.

فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل یا مغازه فیزیکی؟

ممکن است بسیاری از افراد در مراحل اولیه راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل بر سر دوراهی فروشگاه اینترنتی یا فروشگاه فیزیکی بمانند. برای انتخاب بین دو گزینه بهتر است با افرادی که تجربه بیشتری در این زمینه دارند مشورت کنید. همچنین مزایا و محدودیت‌های هر کدام از این دو گزینه را باید بسنجید و با توجه به شرایط خود سراغ نوع فروشگاهی بروید که پاسخگوی انتظارات شما باشد.

البته نباید فراموش کرد که امروزه یک فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل میتواند علاوه بر داشتن مغازه فیزیکی، اقدام به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی کند که روند خرید را برای مشتریان سراسر کشور راحت تر خواهد کرد. این موضوع قطعاً در طولانی مدت می‌تواند کسب و کار شما را تبدیل به یک بیزینس سودآور کند.

راهنمای راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر

راهنمای راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل

نکاتی که در ادامه با شما در میان می‌گذاریم اجازه می‌دهند برای راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر هوشمندانه تر عمل کنید و درصد ریسک خود را برای انجام کار کاهش دهید.

 • بهتر است برای شروع کار سراغ محصولاتی بروید که قیمت متوسط رو به پایین دارند. چرا که بسیاری از افراد با اقدام به خرید اجناس گران قیمت ممکن است ضررهای هنگفتی را پرداخت کنند.
 • در زمان ارائه خدمات مختلف یا فروش لوازم جانبی موبایل، همیشه رضایت مشتری را مد نظر قرار دهید و برای جلب آن تلاش کنید. به خصوص در زمان فروش محصول حتما اطلاعات تکمیلی و ضروری برای داشتن خرید بهتر را با مشتری در میان بگذارید.
 • سعی کنید دامنه محصولی گسترده‌ای را پوشش دهید تا حق انتخاب مشتری برای خرید افزایش یابد.
 • حتماً با افرادی که در زمینه اداره و مدیریت مغازه  لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر تجربه بیشتری دارند، مشورت کنید. تجارب این افراد می‌تواند راهکار‌های کاربردی در اختیارتان قرار دهد که مانع از ضرر کردن شما می‌شود.
 • اخبار روز مربوط به لوازم جانبی موبایل و عرصه تکنولوژی را دنبال کنید تا همیشه محصولات جدید در ویترین مغازه داشته باشید.
 • در زمان خرید محصولات عمده به کیفیت محصول و اعتبار فروشنده توجه داشته باشید تا امکان عودت لوازم جانبی موبایل معیوب فراهم باشد.

درآمد راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل و فروش محصولات

اینکه درآمد راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل و فروش محصولات این دسته بندی چقدر باشد، به پارامتر‌های گوناگونی بستگی دارد. نوع لوازم جانبی، تنوع محصولات، ارزان بودن قیمت‌ها، امکان خرید عمده با قیمت مناسب، کیفیت انجام بازاریابی و… به صورت مستقیم بر روی سود فروشگاه لوازم جانبی موبایل تاثیر می‌گذارند.

 در فروشگاه‌های فیزیکی اینکه مغازه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر شما در کدام قسمت شهر قرار دارد و از چه دکوراسیونی استفاده می‌کنید، می‌تواند نقش عمده‌ای در تعیین درآمد شما داشته باشد.

همچنین در فروشگاه‌های اینترنتی لوازم جانبی موبایل نیز روند انجام سئو و بازاریابی دیجیتال برای سایت یا صفحات شبکه‌های اجتماعی، تاثیر زیادی روی درآمد شما خواهد گذاشت. البته نباید این مورد را فراموش کنید که هر کسب و کار در زمان راه اندازی به مدتی زمان نیاز دارد تا به درآمدزایی خود برسد و دوام آوردن اصل بسیار مهم بازار است.

شرایط لازم برای راه اندازی فیزیکی مغازه لوازم جانبی موبایل

شرایط لازم برای راه اندازی فیزیکی مغازه لوازم جانبی موبایل

اصلی ترین شرایط لازم برای راه اندازی فیزیکی مغازه لوازم جانبی موبایل، در اختیار داشتن سرمایه کافی است. وقتی سرمایه اولیه شما به حدی باشد که توانایی تامین نیازهای اولیه مانند مکان مغازه، طراحی دکوراسیون و موجود کردن لوازم جانبی موبایل متنوع را داشته باشید؛ روند کار برای شما بسیار ساده خواهد شد.

اخذ مجوزهای مربوط به این کار نیز مراحل قانونی خاص خود را دارد که باید با آنها آشنا شوید و و طبق دستورالعمل‌های اعلامی از سمت ادارات دولتی برای گرفتن مجوز‌های لازم اقدام کنید. البته نباید فراموش کرد که برنامه ریزی صحیح و درست برای راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر اهمیت بالایی دارد. چرا که در بسیاری از موارد دیده شده افراد با سرمایه اولیه بسیار هنگفت وارد این بازار می‌شوند، اما به دلیل مدیریت نادرست و عدم برنامه ریزی ناچار به تغییر شغل خواهند شد.

هزینه‌ها راه اندازی مغازه فروشگاه لوازم جانبی موبایل و سرمایه مورد نیاز

هزینه‌ها راه اندازی مغازه فروشگاه لوازم جانبی موبایل و سرمایه مورد نیاز

در ادامه این قسمت هزینه‌های راه اندازی مغازه و فروشگاه لوازم جانبی موبایل را با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • هزینه بازاریابی و تبلیغات

یک مغازه لوازم جانبی موبایل بدون تبلیغات و بازاریابی درست به هیچ عنوان به سود دهی نخواهد رسید. اما وقتی هزینه کافی به انجام این کار اختصاص دهید، قطعاً نتایج خوب آن را در طولانی مدت خواهید دید.

 • هزینه تامین محصولات مورد نیاز در مغازه

چه در یک مغازه فروشی و چه در یک فروشگاه آنلاین شما باید سرمایه اولیه کافی برای تامین محصولات خود را در اختیار داشته باشید. هر چقدر سرمایه بیشتری به این کار اختصاص دهید احتمال موفقیت شما در این بازار بیشتر خواهد بود.

 • هزینه مورد نیاز برای تهیه ویترین و دکوراسیون مغازه

هرچقدر دکوراسیون شما به شکل هوشمندانه تری طراحی شده باشد، لوازم جانبی موبایل موجود در مغازه بهتر به چشم مشتری می‌آید. همچنین بسته به انتظارات شما و فضای مغازه، هزینه مورد نیاز برای طراحی دکوراسیون متفاوت خواهد بود.

 • هزینه‌های مربوط به اخذ مجوز

 گرفتن جواز کسب برای مغازه لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر ضروری است و هزینه آن معمولاً می‌تواند بین ۱ تا ۳ میلیون تومان باشد.

 • هزینه مکان مغازه

 بودجه‌ای که برای خرید یا رهن مغازه نیاز دارید بسته به محل مغازه و مساحت آن می‌تواند متفاوت باشد.

 • هزینه اجاره مکان فیزیکی

هزینه اجاره مکان فیزیکی برای مغازه لوازم جانبی موبایل به پارامتر‌های گوناگونی بستگی دارد. هرچقدر مغازه شما در مکان شلوغ تر از شهر واقع شده باشد، هزینه اجاره آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین بیشتر بودن مساحت مغازه نیز باعث افزایش اجاره آن می‌شود.

اگر نقطه خاصی از شهر خود را برای راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل مد نظر دارید، می‌توانید با مراجعه به مشاور املاک نزدیک به آن محل اطلاعات لازم را به دست آورید. معمولاً یکی از پارامترهای بسیار مهم برای مغازه در دید بودن و اصطلاح پاخور بودن آن است. وقتی مغازه شما در دید باشد، با استفاده از تابلوهای مختلف امکان جلب توجه مشتریان را خواهید داشت. البته این روزها افرادی که سرمایه اولیه مناسبی دارند می‌توانند گزینه به صرفه تر یعنی رهن مغازه را انتخاب کنند.

هزینه پروانه کسب فروش لوازم جانبی موبایل

هزینه پروانه کسب فروش لوازم جانبی موبایل از طریق سامانه ایرانیان اصناف اعلام شده و به مبلغ ۸۰۰ هزار تومان ورودی سال اول و پانصد و پنجاه هزار تومان تقویت سالیانه در صنف می‌باشد. علاوه بر این هزینه‌ها برای تخمین هزینه‌های اولیه خود باید هزینه‌های مربوط به جمع آوری مدارک زیر را نیز مد نظر قرار دهید:

 • دریافت کارت سلامت از ارگان وزارت بهداشت
 • اخذ گواهی صلاحیت فنی و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن
 • دریافت گواهی عدم اعتیاد
 • در اختیار داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 • دریافت تاییدیه اداره اماکن زیر شاخه نیروی انتظامی
 • گذراندن دوره‌های آموزشی مربوط به تعمیرات در صورت ارائه خدمات جانبی برای موبایل.
 • ارائه کارت پایان خدمت، دفترچه یا معافی
 • کپی مدرک تحصیلی آخر فرد متقاضی
 • تصویر سه در چهار جدید
 • کپی سند مالکیت یا اجاره نامه محل مغازه
 • کپی کارت ملی و شناسنامه

شرایط دریافت پروانه کسب

اتحادیه مربوط به فروش لوازم جانبی موبایل شرایطی را برای اخذ مجوز روز تعیین کرده که باید آنها را به خوبی بشناسید تا در زمان انجام روال اداری به مشکل بر نخورید. این موارد را در ادامه با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • فرد درخواست کننده برای مجوز کسب باید حتماً دوره‌های آموزشی مربوطه را گذرانده و صلاحیت فنی کافی برخوردار باشد.
 • مغازه باید دارای قفسه بندی و ویترین مناسب باشد.
 • در صورتی که واحد صنفی مورد نظر قصد ارائه خدمات تعمیرات داشته باشد، باید تمامی دستگاه‌های تست و آزمایش مربوطه سالم باشند.
 • نکات بهداشتی ضروری باید در مغازه رعایت شود.
 • دارا بودن امتیاز برق فعال برای مغازه ضروری است.
 • حداقل مساحت برای مغازه لوازم جانبی موبایل هشت متر مربع در نظر گرفته شده است.

هزینه خرید محصولات لوازم جانبی موبایل

توجه به هزینه خرید محصولات لوازم جانبی موبایل برای فردی که قصد ورود به این بازار را دارد، اهمیت بالایی خواهد داشت. فراموش نکنید برای خرید عمده لوازم جانبی قیمت‌ها باید به گونه‌ای باشد که بعد از فروش آنها با قیمت منصفانه سود مناسبی به دست آورید.

 در حال حاضر مکان‌های مختلفی در ایران به عنوان عمده فروشی لوازم جانبی موبایل شناخته می‌شوند که پاساژ علاالدین تهران یکی از مهمترین آنها است. علاوه بر آن با کمی تحقیق می‌توانید فروشنده‌های معتبر لوازم جانبی موبایل به صورت عمده و محل کسب و کار آنها را به صورت دقیق پیدا کنید.

هزینه طراحی دکوراسیون و دیزاین  مغازه لوازم جانبی موبایل

هزینه طراحی دکوراسیون و دیزاین  مغازه لوازم جانبی موبایل

هزینه طراحی دکوراسیون و دیزاین مغازه لوازم جانبی موبایل تا حد زیادی به بودجه اولیه که به این کار اختصاص می‌دهید بستگی دارد. به عبارت دیگر هر چقدر هزینه بیشتری به این کار اختصاص دهید، می‌توانید طراحی زیباتری داشته باشید و به این صورت توجه مشتریان را بیشتر و موثر تر به خود جلب کنید. امروزه نوع متریال استفاده شده در دنیای طراحی داخلی مغازه‌ها متفاوت است و همین موضوع بر روی قیمت آنها تاثیر زیادی می‌گذارد. اما با انجام طراحی هوشمندانه و حرفه‌ای می‌توانید حداکثر استفاده را از بودجه خود ببرید.

هزینه‌های ثابت و ماهانه فروشگاه

اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه لوازم جانبی موبایل فیزیکی را دارید باید هزینه‌های ثابت به صورت ماهانه باید پرداخت کنید را محاسبه کنید. این مخارج معمولاً در طول سال ثابت هستند. هزینه‌های مانند قبض برق، قبض آب، هزینه اینترنت، هزینه تلفن و کرایه ماهیانه مغازه بخش عمده‌ای از این مخارج را تشکیل می‌دهند. به طور کلی درآمد شما از کسب و کارتان باید به گونه‌ای باشد که حداقل در مراحل اولیه راه اندازی کسب و کار، می‌توانید هزینه‌های ثابت و ماهانه فروشگاه را تامین کنید.

مالیات فروشگاه لوازم جانبی موبایل

تغییر قوانین مالیات فروشگاه در سال گذشته بسیار بین افراد فعال در بخش‌های مختلف بازار بحث برانگیز بوده است. مالیات فروشگاه لوازم جانبی موبایل و بخشنامه‌های اعلامی به ادارات دولتی از صاحب کسب و کار به صورت سالیانه دریافت میشود.

 البته ناگفته نماند که بخش دیگری از مالیات از طریق قبوض آب، برق، گاز، تلفن و… تامین می‌گردد. همچنین محصولاتی که به فروش می‌رسانید دارای مالیات بر ارزش افزوده هستند و به این صورت پرداخت مالیات فروشگاه لوازم جانبی موبایل در واقع روندی است که در تمام مراحل کار ملزم پرداخت آن هستید.

آیا در کنار راه اندازی مغازه لوازم جانبی موبایل خدمات ارائه دهیم؟

یکی از روش‌های که به شما اجازه بردن سود بیشتر را میدهد، ارائه خدمات جانبی مربوط به تلفن‌های همراه است. در بسیاری از موارد افرادی هستند که توانایی نصب نرم افزارهای مختلف روی تلفن همراه خود را ندارند یا به دنبال افزودن ویژگی خاصی هستند که برای آنها به مغازه شما مراجعه می‌کنند.

وقتی دانش فنی و تکنولوژی کافی داشته باشید، بدون هیچ مشکلی میتوانید این نیازهای اولیه و پیش پا افتاده را برای مشتریان خود برطرف کنید و هزینه آن را دریافت نمایید. علاوه بر این گذراندن دوره‌های تعمیر تخصصی موبایل و تعمیر سخت افزار به شما اجازه میدهد تا بتوانید روش‌های دیگری برای درآمدزایی در مغازه خود داشته باشید.

لیست کامل لوازم جانبی موبایل و محصولات مورد نیاز

امروزه نمونه‌های مختلفی از لوازم جانبی موبایل در بازار موجود است که شناخت آنها اجازه می‌دهد روند برنامه ریزی برای خرید عمده محصول را بهتر طی کنید. این موارد را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • ابزارهای سرگرمی و انواع آویز
 • باتری موبایل برای مدل‌های مختلف
 • انواع پد کلینر و پاک کننده صفحات یا پشت موبایل
 • لوازم جانبی ساعت هوشمند و ساعت‌های هوشمند برند‌های مختلف
 • قلم نوری مورد استفاده برای تبلت و موبایل
 • دسته بازی
 • انواع فلش مموری، رم گوشی و کارت حافظه
 • هولدر موبایل ،هولدر انگشتی، پاپ سوکت، استند رومیزی، رینگ لایت، سه پایه و مونوپاد و…
 • انواع اسپیکر شارژی
 • انواع مختلف هندزفری، هدست و هدفون
 • انواع کابل‌های تبدیل برای موبایل
 • انواع شارژر و پاوربانک به همراه لوازم جانبی
 • نمونه‌های مختلف محافظ صفحه و گلس
 • مدل‌های گوناگون قاب و کاور تبلت و موبایل

راهنمای خرید لوازم جانبی موبایل

یکی از بهترین راه ها برای خرید لوازم جانبی موبایل به عقیده بسیاری از افراد فعال در این عرصه مراجعه به عمده فروشی‌های تهران در پاساژ علاالدین است. همچنین پاساژ چارسو در تهران نیز یکی دیگر از اولویت‌های شما برای تامین لوازم جانبی موبایل به صورت عمده می‌باشد. همچنین امکان جستجو در اینترنت برای شما فراهم است و با مقایسه قیمت‌های مختلف می‌توانید به فروشنده‌های معتبر‌ای که محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهند دسترسی پیدا کنید. همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله راهنمای خرید لوازم جانبی موبایل یک دید کلی نسبت به لوازم ضروری موبایل داشته باشید.

لوازم جانبی موبایل مغازه خود را از کجا تامین کنیم؟

بهترین راه برای تامین محصولات مورد نیاز در مغازه لوازم جانبی موبایل این است که با افراد حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه تماس بگیرید. استفاده از تجربیات دیگران اجازه می‌دهد تا اشتباهات آنها را تکرار نکنید و از عواقب خرید اشتباه باخبر شوید.

متخصصین ما در دیجی ایساتیس آماده ارائه مشاوره‌های لازم جهت خرید عمده و جزئی لوازم جانبی موبایل به شما هستند. ما همواره در تلاشیم تا محصولات با کیفیت را با قیمت‌های مناسب به فروش برسانیم تا شما مغازه داران محترم نیز سود خود را از فروش این محصولات افزایش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

عبارات مرتبط با محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *