موبایل و تبلت

آموزش نحوه نمایش درصد باتری آیفون با 5 روش ساده و کاربردی

نمایش درصد باتری آیفون

نمایش درصد باتری موبایل، برای همه افراد اهمیت بسیار زیادی دارد. از آنجایی که امروزه برای انجام کارهای روزمره خود نیاز بسیار زیادی به گوشی خود داریم، میزان شارژ گوشی موبایل بسیار مهم می باشد و همیشه باید شارژ گوشی خود را مشاهده کنیم تا مبادا موبایلمان خاموش شود. اگر اخیرا گوشی آیفون 13 خریداری کرده اید، احتمالا مشاهده کردید که درصد باتری آیفون را برای شما نمایش نمی دهد. اما نگران نباشید،چراکه قصد داریم در این مقاله روش های متعدد نحوه نمایش درصد باتری در گوشی های آیفون و آیپد را برای شما توضیح دهیم.

فهرست مطالب

نمایش درصد باتری در ایفون و ایپد

یکی از بزرگترین چالش هایی که کاربران آیفون در موارد بسیاری با آن روبرو هستند ، مدیریت میزان شارژ باتری دستگاه هوشمند است.نمایش درصد باتری در ایفون و آیپد به دانستن میزان شارژ باقی مانده و مدیریت آن کمک می کند، در تصمیم گیرهای ما در انتخاب کابل شارژ ایفون و شارژر مناسب ،  زمان شارژ دستگاه ، یا بستن برنامه‌های پرمصرف، تأثیرگذار باشد. 

نحوه نمایش درصد باتری در ایفون13، 14 و 15

شرکت اپل اخیرا در راستای افزایش طول عمر و سلامت باتری آیفون بهبود های قابل توجهی را انجام داده است. اما با این حال هنوز هم از نظر باتری نسبت به رقبای خود اندکی ضعیف تر ظاهر شده است. در گوشی های آیفون 13 به بعد هنگامی که برای اولین بار گوشی خود را روشن می کنید درصد باتری آیفون را مشاهده نمی کنید. اما اصلا جای نگرانی نیست چرا که در تنظیمات گوشی آیفون 15 براحتی می توانید درصد باتری را فعال کنید. در اینجا نحوه فعال کردن درصد باتری آیفون 15 را توضیح می دهیم:

  •  به تنظیمات گوشی بروید.

  • گزینه battery را پیدا کنید و وارد آن شوید.

  • Toggle روبروی گزینه Battery Percentage را روشن کنید.

البته برای استفاده از این روش، ورژن IOS گوشی شما باید حداقل 16 باشد.

How to display battery percentage on iPhone

اگر ورژن IOS شما کمتر 16 می باشد و حوصله آپدیت کردن ورژن آیفون خود را ندارید می بایست از روش وجیت استفاده کنید که آن را در ادامه توضیح خواهیم داد.

نحوه نمایش درصد باتری آیفون در تمامی مدل ها بوسیله فعال کردن ویجت

یکی از روش های مشاهده سریع درصد باتری آیفون، افزودن ویجت (Widget) به Home Screen یا همان صفحه اصلی می باشد. برای ایجاد یک ویجت تنها کافیست که در صفحه اصلی گوشی آیفون انگشت خود را روی صفحه نکه دارید تا علامت + در بالا سمت را مشاهده کنید،همچنین آیکون ها در حالت لرزان قرار می گیرند. بر روی علامت + ضربه بزنید تا لیست ویجت ها نمایش داده شود. ویجت Batteries را انتخاب کنید تا شکل وجیت خود را انتخاب کنید.  اولین ویجت سمت چپ مربوط به درصد باتری گوشی آیفون می باشد که می بایست آن را انتخاب کنید. اگر دارای لوازم جانبی آیفون مانند ایرپاد و اپل واچ هستید و آن ها را به گوشی خود متصل کرده باشید ویجت های درصد باتری آن ها نیز برای شما نمایش داده می شود که می توانید آنها را نیز انتخاب و به صفحه اصلی گوشی اضافه کنید.

نحوه نمایش درصد باتری آیفون در تمامی مدل ها بوسیله فعال کردن ویجت

نحوه نمایش درصد باتری آیفون 11،12،13 از طریق Control Center

برای اینکه درصد باتری آیفون 11 ، 12  و 13 را  مشاهده کنید کار چندان سختی نخواهید داشت. تنها کافیست که گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش آیفون را به پایین بکشید، تا کنترل سنتر باز شود، همانطور که مشاهده می کنید درصد باتری آیفون خود را مشاهده خواهید کرد. یک روش سریعتر نیز وجود دارد: گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش را به صورت مورب به سمت پایین چپ بکشید، در این صورت فقط درصد باتری آیفون را مشاهده خواهید کرد.

نحوه نمایش درصد باتری آیفون 11،12،13 از طریق Control Center

پرسیدن درصد باتری آیفون از Siri

برای مطلع شدن از درصد باتری گوشی آیفون خود می توانید از دستیار مجازی Siri سوال بپرسید. برای این کار تنها کافیست که از Siri به انگلیسی بپرسید How is the battery life of my iPhone? یا اینکه بگویید How’s my battery? تا Siri درصد باتری گوشی شما اعلام کند. همچنین اگر از لوازم جانبی مانند ایرپاد و اپل واچ استفاده می کنید می توانید درصد شارژشان را از Siri بپرسید.

 

پرسیدن درصد باتری آیفون از Siri

نحوه نمایش درصد باتری آیفون از طریق شارژر

هر زمانی که گوشی آیفون خود را به شارژ بزنید، می توانید درصد شارژ باتری را بر روی صفحه نمایش و دقیقا زیر ساعت مشاهده کنید.

نحوه نمایش درصد باتری آیفون از طریق شارژر

 

همچنین می توانید مقاله تشخیص شارژر اصلی آیفون را بخوانید.

 

نمایش درصد باتری آیپد

درصد باتری آیپد در تمامی مدل ها بر روی صفحه وجود دارد، اما اگر آن را مشاهده نکنید مسیر Setting>Battery>Battery percentage را طی کنید و آن را فعال کنید.

سخن پایانی

از آنجاییکه امروزه موبایل بسیار پرکاربرد است و نقش بسیار پررنگی در زندگی روزمره و همچنین شغل ما دارد، آگاهی از میزان شارژ گوشی برای همه افراد اهمیت زیادی دارد. درصورتیکه درصد شارژ باتری آیفون خود را بر روی گوشی خود مشاهده نمی کنید می توانید از روش های متعددی استفاده کنید تا آن را نمایش دهید و همیشه درصد شارژ گوشی آیفون خود را چک کنید. در این مقاله 5 روش نمایش درصد باتری گوشی های آیفون را برای شما توضیح داده ایم.امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *